| Catalina0519 a întrebat:

Buna! Sunt cu actualul meu sot de 4 ani recent ne-am si casatorit. Iar el tot vrea sa amane sa avem un copil, adica zice sa isi doreste da nu face nimic in privinta asta desi si familia lui si a mea isi ne incurajeaza. Si inainte de a ne casatorii si acum ma fereste mereu sau foloseste prezervativ. imi puteti da un sfat fetelor care ati mai trecut prin asa ceva cum ati reusit cand partenerul tot amana? Multumesc fain!

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Nu trebuie sa curgă mult, ai nevoie de o picătură doar, in perioada fertilă si ai șanse mari sa rămâi. Dar ai dreptate, si o gaură mica dacă faci in prezervativ se vede pe ambalaj, poate doar daca e mai întuneric in camera sa nu se vada laughing, sau sa nu fie el atent, sau sa ii zici ca vrei sa îi pui tu prezervativul

16 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Duoa ce ne-am casatorit primii doi ani nu am vrut niciunul sa avem copii ca eram studenti amandoi, da pe urma m-am rugat lui Dumnezeu 2 ani sa lucreze in inima lui sa vrea si El sa avem copii. Nube bine sa-l bati la cap, mai bine roaga-te pentru el sa se vindece in sufletul lui ce il împiedică sa vrea copii.

| Miruna333 a răspuns:

Cum ati reusit daca partenerul tot amana?
Cum e posibil sa intrebi asa ceva? Da-i pace, un copil se face cand vor ambele persoane. Nu mai bagati familia in asta, aici e vorba doar de voi 2, cand bagi familia, ajungi la alte prostii. Mi se par penibile femeile care trag de un barbat pentru a avea un copil. Dupa se mai si mira ca raman mame singure si putoarea nu plateste nici pensie alimentara, pentru ca nu si l-a dorit si nu vrea sa isi asume vreo responsabilitate. Cum sa iti doresti copil cu o persoana care tot amana. Nu isi doreste momentan, discuta cu el, nu incerca sa il speli pe creier, vei regreta

| Madaxo97 a răspuns:

Ce sa zic. Gaureste-i prezervativul laughing glumesc. Poate nu vrea copii, te minte că isi dorește, sau poate nu vrea in momentul ăsta si vrea peste câțiva ani, poate se considera prea tânăr pentru a avea copii.

| Catalina0519 explică (pentru Madaxo97):

Ei si crezi ca nu se observa. si cu ce sa fac gaura. ca prin gaura de ac nu cred ca curge cine stie ce laughing

| Catalina0519 explică (pentru Madaxo97):

O sa incerc laughing

| AnonimSoul a răspuns (pentru Madaxo97):

Ar fi aiurea sa faci asa ceva. este stabil financiar in momentul asta? de obicei inhibitiile la barbati daca sunt, de obicei sunt din aceasta directie! oricum trebuie sa ii respecti decizia. pe cat de mult iti doresti tu, poate pe atata de mult este el stresat. Famila ta si a lui nu au ce sa va spuna! voi trebuie sa vorbiti/comunicati. cel mai bine este sa il intrebi daca isi face griji si pentru ce. a doua varianta ce poate fi este doar prea comod sau tine prea mult la timpul lui.

| Madaxo97 a răspuns (pentru AnonimSoul):

Stiu ca nu e bine, eu am sfătuit-o în glumă mai mult happy cred că răspunsul tau era pentru ea nu pentru mine, nu eu încerc sa rămân gravidă laughing

| Madaxo97 a răspuns (pentru Catalina0519):

Nu trebuie sa curgă mult, ai nevoie de o picătură doar, in perioada fertilă si ai șanse mari sa rămâi. Dar ai dreptate, si o gaură mica dacă faci in prezervativ se vede pe ambalaj, poate doar daca e mai întuneric in camera sa nu se vada laughing, sau sa nu fie el atent, sau sa ii zici ca vrei sa îi pui tu prezervativul

| just4ubr2015 a răspuns:

Inseamna ca nu isi doreste un copil cu tine nu mai pierde timpul lasa-l si fa-ti familia care tio doresti timpul trece si vei ramane mai greu gravida

| Catalina0519 explică (pentru just4ubr2015):

Ne-am casatorit si stiu ca isi doreste dar tot amana...

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Teama de a a avea un copil, poate fi teama de responsabilitate.
Trebuie vorbit, discutat și explicat, că un copil, nu este un sfârșit al libertății.
Și partea cea mai neagra, dacă o pot numi așa... E ca el, să aștepte un alt tren.
Și stă cu tine, pentru moment, ne având alternative. Cum apare, cum își ia zborul.
Dar când e vorba de un copil, lucrurile se complică.
Discutați! Fără nervi.

| Andra08032005 a răspuns:

Grav rau laughing la mine e invers vrea el si eu nu vreau... nu stiu vb fetelor fai o gaurica cu un ac la prezervativ laughing vezi sa nu se observe happy

| Catalina0519 explică (pentru Andra08032005):

Nasol laughing atunci ai grija laughing fac gaura da oare nu se vede. si e sificienta o mica gaura? voiam sa ii fac ceva sa se sparga de tot in timp ce facem big grin

| Andra08032005 a răspuns (pentru Catalina0519):

Am am, lasa-ma pe mine vezi tu cum rezolvi laughing incearca sa pui si prezervativul gura si poate reusesti sa il spargi cu dintii laughing dupa poate se sparge de tot in timpul actului..habar nu am poate merge si nici nu se observa prin ambalaj sa intre la dubiiwinking

| Catalina0519 explică (pentru Andra08032005):

Nu m-am gandit la asta laughing o sa incerc

| Uitama a răspuns:

Fa o gaura în prezervativ!?
Asa am facut și eu, chiar a mers.

| Catalina0519 explică (pentru Uitama):

Da sigur. cred ca o sa observe. ce la tine nu a vazut?