| DeliaCute a întrebat:

Bună tpu.Am din nou o dilemă în ceea ce privește dragostea. Marți a venit la mine în clasă un băiat din clasă paralelă și am râs împreuna de un profesor intrat în clasă.A două zi când a venit în clasă la un prieten s-a uitat la mine.Astăzi a vrut să se apropie de mine,vine înspre mine dar eu fiind chemată de o profesoară a trebuit să plec așa ca el s-a întors înapoi de unde era. Am mers acasă cu tramvaiul,iar în tramvai el se uita insistent la mine și la un moment dat si-a trecut mâna prin păr și avea o privire foarte seducătoare,era și serios,el fiind așa de obicei.În rest noi nu am vorbit niciodată,nu vorbim, doar ne avem la prieteni pe fb. Credeți ca ar putea însemna ceva? Ce ar trebui să fac?

4 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

In primul rand ar trebui sa nu va mai radeti de profesori! Ce vedeti asa amuzant in asta, sunt si ei oameni care muncesc, v-ar placea sa munciti si voi si la serviciu sa se rada lumea de voi!? Mai tarziu o sa va dati seama cat de multe lucruri v-a invatat un profesor despre viata si cat de dor va va fi!
Imi pare rau pentru lectia asta de morala, nu iti suna numai tie, ci toturor, ar trebui sa realizati ca si profesorul e un om care isi face meseria, ti-ar placea ca la scoala, sau unde mergi sa fii batjocorita?
Legat de problema ta cred ca baiatul te cam place, dar probabil inca nu stie ce vrea sau cum sa te abordeze. Daca ti-l doresti si nu mai poti astepta, poti sa intri in vorba cu el pe facebook, sau sa ii dai un like.

| DeliaCute explică (pentru Nextone):

Era doar o glumă nevinovată, în pauză între noi doi.Eu am spus ceva iar el a auzit și s-a băgat.Nu râdeam de el în sine, râdeam de o faza petrecută în ora respectivului profesor.

| Nextone a răspuns (pentru DeliaCute):

Am inteles, asa da! laughing

| Jessica007 a răspuns:

E clar ca baiatul iti da niste semnale ca ii place de tine dar nu stie cum sa te abordeze. Daca si tie iti place de el ajuta-l in cazul asta si da-i un imbold.Ai zis ca sunteti prieteni pe facebook, vorbeste cu el cand este online, saluta-l, intreaba-l ce mai face, gasiti voi ce sa discutati daca iti raspunde.Bafta!