| anonim_4396 a întrebat:

am doua intrebari pentru voi, sper sa ma puteti ajuta.
1. Am decis eu si prietena mea sa practicam anumite jocuri erotice, asa ca i-am ^^bagat^^ doar capul penisului in vagin de aproximativ 10ori, si vreau sa stiu daca poate sa ramana insarcinata daca sa scurs acel lichid ( pre-ejaculare )in vagin, ea este vrgina, dar are acel himen elastic. Repet a fost introdus doar capul penisului, si am o nelamurire daca a curs sau nu acel lichid, si daca poate sa ramana sau nu insarcinata din cauza acelui lichid (pre-ejaculare). Eu stiu ca nu poate ramane insarcinata de la atat, dar vreau si parerile voastre sa ma conving 100%.

2. Se poate sa apara dezvirginarea daca am introdus doar capul penisului? Ma refer la dezvirginare si la mine si la ea, la mine nu s-a rupt ata si nici la ea nu a curs sange si nici nu a durt-o aproape deloc.
**nu am simntit un loc foarte sramnt si capul penisului a fost introdus de maxim 10 ori.

Multumesc! Astept parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Femeia poate ramane insarcinata NUMAI in cazul in care SPERMA ajunge in vaginul ei intr-una dintre cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE. In celelalte zile ale respectivului CICLU menstrual, barbatul poate ejacula de fiecare data in vagin fiindca formarea unei sarcini cel putin teoretic este considerata atat stiintific cat si medical aproape IMPOSIBILA. Virginitatea nu reprezinta nici cea mai mica bariera/piedica privind posibilitatea ca sperma sa patrunda in vagin, fiindca himenul este prevazut cu o gaura/perforatie chiar din nastere pentru a se putea realiza eliminarea menstrei din vagin luna de luna. Lichidul preejeculator NU contine spermatozoizi, deci este "steril" in momentul in care este produs de glandele Cowper. Dezvirginarea se produce/realizeaza in momentul in care penisul intra in contact cu himenul sau vaginul, deci si in cazul in care actul sexual se reduce doar la atat si nimic mai mult. In cazul a 85% dintre baieti frenul (ata) ramane intact toata viata deci este falsa ideea ca ruperea "atei" ar reprezenta dezvirginarea barbateasca. FALS. De asemenea in cazul a 4 femei din 10 nu se produce sangerarea de dezvirginare. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

1. Ea este acum femeie dar, 2) tu inca nu esti barbat.

| Rev3rse a răspuns (pentru neutrino):

La ce te referi? Ca nu înțeleg.
Mulțumesc!

| Withoutnamenoname a răspuns:

Daca e virgina nu are cum sa ramana gravida chiar daca s-ar fi scurs ceva inauntru. Pentru ca acel himen, fie el si elastic, este ca un zid. Daca nu a curs sange la ea, inseamna ca este tot virgina teoretic. Tu nu mai esti. Nu este obligatoriu sa se rupa ata. Iubitului meu nu i s-a rupt ata si facem sex de 3 ani.

| Rev3rse a răspuns (pentru Withoutnamenoname):

Multumesc de raspuns, dar am uitat sa iau in calcul ca se poate sa nu aiba deloc acel himen, din cate stiu eu se poate sa se nasca fara el, stiu, cazuri rare dar se poate, tinand cont ca e virgina dar pot practica anumie ^jocuri^ cu degetul sau chiar 2 degete fara nici un obstacol in vagin. In intrebarea initiala am spus ca are himenul mai elastic pentru ca asa crede ea, dar se poate si sa nu il aiba din cate imi dau seama din acele *jocuri* cu degetul respectiv degetele.
Dar totusi nelamurirea mea, chiar daca nu are acel himen si am introdus doar capul si a curs acel lichid poate sa ramana insarcinata? Nelamurirea cu acel lichid o am inca, pentru ca eu stiu ca nu sa scurs nimic, dar totusi am banuieli.

| Withoutnamenoname a răspuns (pentru Rev3rse):

As mai avea eu o varianta si anume sa fie deja dezvirginata. Multe fete mai mint doar fiindca le e rusine sa spuna ca nu mai sunt virgine sau cine stie din ce alt motiv. Sunt sanse sa ramana daca s-a scurs acel lichid. Insa nu asa mari. Exista metoda calendarului. http://www.calendarmenstrual.ro
Ti am lasat aici un link( daca nu Poti sa l deschizi de aici il copiezi tu) si iti arata acolo cand Poti sa faci "sex fara griji". Cu toate ca si aceasta metoda nu este chiar atat de sigura de urmat.

Mai pe scurt : sunt sanse sa ramana gravida daca s-a scurs lichidul ala, dar mici.

| Rev3rse a răspuns (pentru Withoutnamenoname):

Inteleg, sincer o cred ca ii virgina, pentru ca iau in calcul acea teorie ca se poate sa nu existe himenul de la nastere, dar ce simptome are daca cumva e insarcinata? O odare vaginul si burta (sub buric) a doua sau a treia zi dupa *intamplare *?

| Withoutnamenoname a răspuns (pentru Rev3rse):

Primul semn apare abia dupa 2 saptamani. Si anume sanii mariti si tari. Tot cam dupa 2 saptamani apar si durerile pelviene. De asemenea o sa aiba si o sangerare usoara ( cateva picaturi. Ele arata ca s-a format acel ou fertilizat). Apar oboseala, ameteala. Nu ii vine menstruatia. Cam astea ar fi primele semne. Dar din păcate se vad dupa 2 saptamani si deja se pune problema de avort. Cel mai sigur ar fi sa ia pastila de a 2 a zi. Ea isi face efectul dupa maxim 24 de ore. Cu cat mai reped, cu atat mai bine. E mai convenabil la preţ decat avortul. Dar e mai bine si pentru corpul ei. Dupa un avort corpul femeii ramane cu mici traume sa le zic asa.