| dienutzzzaaaaaaaaa a întrebat:

Bună TPU!
Am făcut sex cu iubitul meu neprotejat dar el nu a ejaculat în mine. Am făcut ăsta înainte cu 5 zile de venirea menstruației. Acum sunt 6 zile întârziere. Este posibil sa fiu însărcinată?
Va mulțumesc :* vorbiți frumos.Dau funda :/

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se naste intrebarea si anume, daca ciclul tau menstrual este REGULAT sau nu, deoarece doar in acest caz se poate stabili precis/exact data urmatoarei menstruatii. Este determinat atat stiintific cat si medical ca in cazul unui ciclu menstrual regulat, cel in care ultimele 6-8 menstruatii sau produs mereu la data calculata sau cu o decalare de maxim +/- 1 zi, este IMPOSIBIL sa se formezeo sarcina in urma unui sex intretinut in perioada de 8-9 zile de dinaintea menstruatiei. In cazul tau neinceperea menstruatiei este inexplicabila avand in vedere ca sperma nu a fost ejaculata in vagin, precum si data la care a avut loc sexul. Teoretic existenta unei sarcini este inexplicabila si probabil ca si imposibila. Din acest motiv intarzierea devine inexplicabila si poate fi pusa pe seama unei dereglari hormonale dar la fel de neasteptate. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai un medic ginecolog stie, mergi la el.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca sexul de acum 5 zile a fost singurul sex facut in ultimile 2 luni, nu poti fii insarcinata si motivul intarzierii poate fii altul decat o sarcina.
Totusi, fa maine un test de sarcina!

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a avut loc cu 5 zile inainte de venirea menstruatiei si nu a ejaculat in tine, nu esti gravida. Intarzierea de care vorbesti, are alte cauze.

| MrMouse44 a răspuns:

Da,este foarte posibil! Fă un test de sarcină!

| dienutzzzaaaaaaaaa explică:

Corbulalbrosu, menstruația mea nu este regulata.Pana acum a venit mereu înainte, doar o data a venit cu o întârziere de 8 zile. :/

| corbulalbrosu a răspuns (pentru dienutzzzaaaaaaaaa):

Deoarece ciclul tau menstrual este NEREGULAT si din acest motiv nu se poate determina PERIOADA FERTILA, esti "condamnata" sa intretii intotdeauna doar contacte sexuale protejate printr-o anumita metoda, sau daca ti-ai inceput viata sexuala si aceasta este activa si catusi de cat constanta si continua sa folosesti ori inelul intravaginal contraceptiv cu hormoni NuvaRing, ori pastile anticonceptionale, insa pastilele se pot folosi doar daca sunt prescrise de un medic ginecolog pe baza unei consultatii.

| dienutzzzaaaaaaaaa explică:

A fost singurul act sexual facut în ultimile 3 luni. Si dacă a durat 5 minute.:/

| Comsa_Alex_1996 a răspuns:

Daca sigur nu a ejaculat in tine...atunci nu...nu e posibil sa fi