| alee123 a întrebat:

am fost la ski cu un baiat foarte dragut de alta religie si e mai mare cu 4 ani. a fost dragut cu mine si imi zambea si mi-a placut foarte mult. acasa m-a adaugat din prima zi in care am ajuns pe mess si pe fb. am vorbit si imi trimitea big grin de multe ori si n-am mai stiut ce sa cred. odata am vorbit sa ne intalnim deoarece sta la cativa km de bunicii mei si a zis ca incearca sa vina dar n-a venit a zis ca s-a dus la un unchi sau ceva. a trecut un an si am mers la ski cu sora lui. ne intelegem superbine si stie ca imi place de fratele ei si mi-a zis ca e foarte secretos dar primeste multe mesaje si i-a placut de o fata de revelion dar ea e din alt oras. va rog sa-mi ziceti ce sa fac? sa-i zic ce simt pentru el? diferenta e prea mare? eu sunt mai matura decat colegii mei. toti prietenii mei sunt cu cel putin 3 ani mai mari ca mine. sa insist? va rog raspunsuri serioase dau funda mersi.

Răspuns Câştigător
| mihaMGB a răspuns:

Pai cati ani ai de iti faci probleme cu varsta? draga mea varsta e doar un nr., deci e neesentialatonguetotusi,fata de care ii era lui drag esti tu? sau vorbim deja de existenta altei fete? daca da,atunci aici intervine o problema. daca deja ii este drag de o fata, e putin probabil sa doreasca o alta, si anume pe tine.totusi, poti incerca sa reiei legatura cu el, sa discutati si sa vedeti daca doriti aman2 ceva mai mult happy si de varsta nu iti mai fa griji, nu intra in discutie diferenta de varsta cand vine vorba de o relatie.decat daca este mult prea marehappy 4 ani nu e mult stai linistitahappy fundabig grin?

3 răspunsuri:
| Allex7 a răspuns:

Buna, sa iubesti este un lucru minunat, de ce sa nu fii fericita? DA spune-i din inima ca-l iubesti si il vrei langa tine.El probabil e timid normal ar fi fost dragut ca sa-si exprime el sentimentele fata de tine si sa-ti zica acel cuvant magic. Daca simti dragostea eu zic sa-i zici!

| AntiACTA a răspuns:

Poate ca ar fi bine sa ii spui ce simti. Daca nu va puteti intalni, spune-i pe mess (dar precizeaza ca ai facut asta pentru ca nu v-ati putut intalni face to face, sa nu creada ca nu ai curaj sa ii spui in fata)... Daca iti spune ca si el te place, felicitari :* Daca nu, asta este, macar ai incercat, si nu te vor mai chinui intrebari gen: ''Oare ma place?'' tongue

| didisiatat a răspuns:

Heihappy eu spun sa-i spui ca il plc.happydar mai intai intreaba l daca are prietena si daca are nu ti fa griji sunt si alti baieti in lumea asta.plz plz fundahappy