| IANAaaaa a întrebat:

Hei TPU happy acum un an, am cunoscut un baiat. eu il stiam din vedere.e la scoala cu mine. deci, am inceput sa vorbim si prin decembrie a zis sa iesim, era o prezentare la un radio, si cativa prieteni de ai mei au cantat sau au avut legaturi cu acel post, in fine. am mers cu el acolo, totul a fost ok pana cand un alt tip care ma simpatiza si era prieten cu baiatul cu care am iesit imi tot trimitea mesaje ca sunt nesimtita ca am iesit cu baiatul acela dar eu nu am avut nicio tangenta cu respectivul care imi trimitea mesaje. la sfarsit am iesit afara din sala si acolo ne astepta tipul ala care imi trimitea mesaje si a venit cu noi pana in fata casei mele happy nu am vazut asa tupeu... am mai povestit cu baitul cu care am iesit si mi-a prins drag de el asa ca am iesit de craciun impreuna si ne-am plimbat am mancat totul a fost ok iar a doua zi imi zice ca ii pare rau ca s-a bagat intre mine si tipul care imi dadea mesaje si ca a fost o greseala sa iesim. m-am simtit foarte prost nu am zis nimic. apoi a spus ca oricum mai e cineva acum in viata lui. atunci chiar nu am mai stiut ce sa fac si nu am mai vorbit cu niciun prieten catava vreme. a trecu aproape un an dar tot tin la el si cand il vad ma iau fiorii laughing a mai intrat in vorba live cu mine dar nu i-am dat semne.ce sa ma fac?

Răspuns Câştigător
| ALSI a răspuns:

Pai nu il baga in seama sau incearca sa-ti faci alt prieten. Din cate am inteles, el se cam folosea de tine daca a zis ca mai este cineva in viata lui. Incearca sa iesi cat mai mult cu prietenii pentru ca vei uita de el; asa o sa intalnesti alt baiat. Succes!

1 răspuns:
| anem0na a răspuns:

Problema este ca nu prea ai ce sa faci decat a vorbesti sincer si deschis cu el, ii poti lasa un biletel printr-o prietena, sau poate la o colega din clasa la el, sa va intalniti. Nu ii spui motivul de ce, in biletel! Crede-ma este cea mai buna solutie, trebuie sa gasim intotdeauna puterea si ambitia sa ne impartasim sentimentele, de ce sa tinem totul in noi! Daca raspunsul este unul afirmativ din partea baiatului, foarte bine! Daca raspunsul este NU, el va pierde! Viata merge inainte, trebuie sa stim ce sa facem nu sa stam, sa ne inabusim sentimentele! Fi ambitioasa si indrazneata! ai de castigat in cele mai multe cazuri!