| klarutzica a întrebat:

Am intrat in bucluc si am nevoie de ajutorul vostru. Saptamana trecuta am iesit cu un tip, era totul ok dar mi-am dat seama ca inca tin la fostul, cu el am fost un an jumate si ne-am despartit de 4 luni. Faza e ca ieri i-am zis lucrul acesta, el nu poate sa creada cum pot sa mai tin la ala incat sa nu vreau o alta relatie. El sa atasat mult de mine, eu nu pot sa zic asta eu il vad ca pe un amic. Faza e ca el a trecut prin multe rele pana acum. Si acuma s-a dus sa bea cu prietenu ei sad. Pfai eu chiar nu stiu cum sa ii explic mai bine ca nu ma simt pregatita de o relatie noua. Ajutati-ma va rog frumos.

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Trebuia sa te gandesti inainte daca ar fi bine sau nu sa fii cu cineva, pentru ca nu l-ai uitat niciodata pe fostul. Spune-i ca esti confuza, ca vrei sa il uiti pe fostul dar nu e asa usor, si pentru asta trebuie sa stai o perioada singura.

| iubesc a răspuns:

Ii spui sincer ce simti si il faci sa inteleaga ca e un moment greu pentru tine acum pentru a incepe o relatie.

| Aimèeeee a răspuns:

Buna. Ar trebui sa fi sincera cu el si sa-i spui ca nu esti inca pregatita pentru alta relatie. Este ceva normal. Spune-i ca daca te simti constrans intr-o relatie fugi de rupi pamantul. Bineinteles cu cuvintele tale. Nu trebuie sa fi deprimata, asta este alegerea ta si punct.
Totusi, un sfat, ar fi bine sa iti vezi de drum daca nu vrei sa te intorci la fostul pentru ca viata merge inainte. Daca nu merge cu el, sunt altii la coada. Te pup :*