| secretlove_8911 a întrebat:

am multe de spus, deci sa incepem:acum un an jumate am cunosut un baiat pe mess.nu il mai vazusem vreodata, era mai cult mai inteligent si mi s-a parut altfel decat ceilalti baieti, asa ca raspunsul a fost afimativ la cererea lui de prietenie.relatia mea cu mama e una f buna asa ca, eu cand vorbesc cu el pe mess mama e langa mine, ba chiar, uneori, imi spune ce sa-i zic.acum,dupa un an jumate nu am reusit sa-l iubesc.nu stiu daca la inceput l-am iubit sau a fost doar o obsesie pentru ca noi vorbisem doar pe mess si nu ne vazusem in realitate. iar acum, cred ca il plac pe altcineva. cand i-am spus asta mamei mi-a raspuns ca nu se poate asa ceva, e imposibil sa nu-l iubesc [mama il iubeste foarte mult pe prietenul meu; ea e mereu langa mine cand el imi spune te iubesc ]. de fiecare data, mama imi spune ca orice fata si-ar dori o relatie stabila, iar prietenul ei sa o iubeasca. eu am 14 iar el 15 parintii lui stiu si sunt de acord cu relatia noastra straight face. ma cert foarte des cu mama din cauza prietenului meu. eu cand vorbesc cu el mai citesc bancuri mai vorbesc cu altcineva etc iar ea imi spun k imi bat joc de el. odata chiar mi-a zis "daca il superi pe el ma superi si pe mine"si ce m-a durut cel mai tare a fost faptul ca nu ma va lasa la liceul pe care vreau sa-l urmez cel mai bun din zona, daca nu voi fi imprena cu prietenul meu."daca te desparti de el, ai terminat-o cu mine si ia-ti adio de la hasdeu. sg motiv in care m-ar lasa sa ma desp ar fi daca m-ar insela, jigni sau bate.tot ce ma opreste sa ma despart de el ar fi. mama. eu nu vreau sa-mi stric rel mea cu mama ["ai terminat-o cu mine ] ia-ti adio de la pc pe viata, fara cadouri, nu vei iesi din casa decat in prezenta mea etc.
Ce ma sfatuiti? crying

2 răspunsuri:
| Dany82 a răspuns:

Buna secretlove_8911 povestea ta e foarte trista deci te sfatuiesc sal lasi balta pe baiatul ala si sa-ti cauti altu pe placul tau si al mamei tale. Bafta!

| daianika a răspuns:

Ceva din poveestea ta, face parte si din viata meabig grin mama mea sta de multe ori langa mine cand stau pe comp. i-am explicat de multe multe multe ori ca nu-mi convine asta. norocu meu ii ca atunci cand stau pe comp ma uit si la tvlaughing iar mama nu mai ii atenta la mine ci la televizorbig grin asa sunt mamele happy. grijuli si extrem de curioase:*. incearca sa ai o discutie calma cu ea si poate va intelege. explica-i ca tie nu-ti mai place de baiatu acela si ca ti-ai dorii sa cunosti al baiat la fel ca si cel actual. poate va intelege. mama mea cand i-am zis ca vreau alt prieten mi-a zis ca: ce-i al tau ii pus deopartebig grin. acum is in asteptare si in acelasi timp in cautare. bafta cu mama:*