| Beebeeee a întrebat:

Mama mea nu e de accord cu iubitul meu deloc, spune ca e de la tara si ca nu e de mine, noi ne iubim de 2 ani dar mama nu vrea sa auda de el sub nicio forma, parintii lui sunt foarte ok vorbesc cu ei, mai ales cu maicasa fara nicio retinere, bine, mama spune sa iau un tip " de bani gata" din Bucuresti cu masina, cu bani, cu familie de pe Dorobanti, dar nu pot sa ma atasez de nimeni, sau sa vorbesc cu altcineva in afara de prietenul meu. Il iubesc enorm, as face orice pentru el, plus ca atunci cand merg la tara doar in vacante nu ma lasa decat pana pe la 11 in sat, la discoteca nu ma lasa absolut deloc si imi e frica ca prietenul meu sa nu se sature ca ai mei ma tin tot timpul in casa si de cate ori vin la tara stau 2 ore cu el si dupa plec in casa, cu toate ca nu ne-am vazut de luni bune. Dar pe familia mea nu o intereseaza si doare chestia asta, sufar enorm.

Răspuns Câştigător
| Ana94 a răspuns:

Sincer, părinţii tăi ar trebui să te înţeleagă. Doamne, ce mă enervează părinţii ăştia care zic să nu ieşi cu unul că e de la ţară, e prost şi mai ştiu eu ce straight face Sincer, dacă tu eşti fericită cu băiatul ăla, asta ar trebui să conteze, ar trebui ca părinţii tăi să te înţeleagă şi să fie bucuroşi pentru tine, nu să încerce să te îndepărteze de el... Cică să-ţi găseşti un băiat cu bani, maşină, ca ăia de pe Dorobanţi... Sincer, mai bine unul din ăsta de la ţară care să te iubească sincer (cum o face prietenul tău) decât un şmecheraş d-ăsta de Dorobanţi care stă cu tine puţin, apoi pleacă după alta că e conştient că are bani, maşină, şi poate atrage astfel cam orice fată vrea. După părerea mea, ai tăi ar trebui să te lase să fii fericită cu băiatul cu care eşti acum şi să nu te mai preseze atât şi să se bucure că ţie îţi este bine happy

| Beebeeee explică (pentru Ana94):

Multumesc din suflet! :* Imi poti lasa facebook-ul tau te rog?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa sunt parintii, nu tin pasul cu timpurile acestea. Vai de parintii care nu asculta de copii!

| Alcyon a răspuns:

Chestia e ca nu prea ai cum sa cunosti un om, vazandu-l doar asa, cand si cand. Iar viata la tara este grea. Ce-o sa faceti mai tarziu? O sa se mute la tine in Bucuresti? Sau te vei duce la el, la tara. Si-n Bucuresti sunt baieti de treaba. Nu toti sunt "de bani gata" etc. As zice ca 90% nu prea sunt asa, fiindca lumea-i saraca. In afara de asta "baietii de bani gata", isi cauta fete la fel ca ei.

| Beebeeee explică (pentru Alcyon):

Heeei! Stai putin, el e un baiat foarte destept e in cel mai bun liceu din zona, vrea sa dea la facultate ai lui au o situatie materiala destul de buna, chiar daca sunt de la tara, si il cunosc de foarte mult timp, ne cunoastem de cand eram mici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg foarte mult! In aceeasi situatie sunt si eu, dar eu sunt baiat...Momentan parintii mei nu stiu dar daca o sa afle imi scoata ochii ca m-a dus in vacante in nu stiu ce tari, ca m-a dus la sala, ca in fiecare luna consuma 5-10mil numai pe haine etc....Eu zic totusi sa il inviti si sa-i spui ca tu il iubesti si ca nu poti sa te desparti de el..Cred ca o sa inteleaga.

| Teardrop a răspuns:

Spune-i mamei tale că tu ești destul de deșteaptă încât să trăiești pe banii tăi, nu pe a unui bărbat, și că nu accepți ideea de a trăi pe banii altora.

| Beebeeee explică (pentru Teardrop):

Nu se poate discuta cu ea! happy

| Teardrop a răspuns (pentru Beebeeee):

Cum adică nu se poate discuta cu ea? Păi nu e maică-ta?! Dacă în mama ta n-ai întcredere, atunci în cine?