| Pişcoţel_8877 a întrebat:

Hei TPU.Hm. Am o problema x_X
Sunt in dilema rolling on the floor
Sunt indragostita de 2 baieti care sunt prieteni, asa.Problema e ca, unul ma place[sunt sigura] si altul nu stiu...
Cu amandoi vorbesc... dar parca ma inteleg putin mai bine cu cel care nu stiu daca ma place.
L-am vazut doar de 3 ori...
Acum2 zile am fost la piscina...si m`am intalnit cu el...
Nu am vorbit pentru ca suntem aman2 timzi...
Asaaaa. [e vorba de cel care nu stiu daca ma placeee, etc.]
Si vorbim mereu pe mess.Nu conteaza...

Mi-a zis ca prietenul lui ma place, si el ma place, dar un pic asa. laughing. [asa mi-a zis. ]

Nu stiuuu ce saaaa fac x_X.
Si de cand ne-am mai intalnit la piscina, nu a mai intrat pe mess.

E clar ...Imi iau adio de la el sau nu? :-s [Heeelp ]

7 răspunsuri:
| Liquify a răspuns:

Ce simti tu nu e "dragoste" e simpatie sau pe engleza "a crush". Pentru ca nu a intrat pe mess nu inseamna ca nu mai vorbeste cu tine. Poate e placat din oras cine stie. Ar trebui sa mergi mai departe cu tipul cu care ai cat mai multe lucruri in comun pentru a nu aparea plictiseala intre voiwinking Nu cred ca ti-ar place ca fiecare sa aiba alte pasiuni si cand va vedeti sa nu aveti despre ce vorbi sau sa nu puteti face nimic impreuna.

Răspuns utilizator avertizat
| Jamie a răspuns:

Testeaza-i pe amandoi nu mai fii rusinata si intreabai pe amandoi daca vor sa iasa cu tine dar nu in aceeasi zi mai intai cu unul apoi peste cateva zile cu altul cum ar veni luni cu unu vineri cu altu dar seara ducetziva la un restaurant romantic.
M-am uitat la faptul ca dupa ce te-ai intalnit cu el la piscina nu a mai intrat pe mess probabil ca a plecat la mare, la munte sau poate ca nu pote sa intre.
Daca ai telefonul lui suna-l si vorbeste sa iesiti cum am spusa mai sus ^^ XD
Ma gandesc cunoaste-l mai bine pe cel care nu stii sigur ca te place sigur va incepe sa te placa...
Ca sa afli daca un baiat te place trebuie sa iei totul incetisor sa pari inocenta draguta curata ceea ce este foarte important si sa nu fi rea sa pari ca o floare dar cel mai important trebuie sa te uiti la el indragostita sa ii spui ca il placi dar asta la momentul potrivit sa stai mult cu el...
Iar c celalalt incearca la fel si vezicu care te intelegi mai bine incearca sa ii cunosti pe amandoi
P.S. sper sa te ajute ( funda daca te-a ajutat raspunsul meu )

| XxRoyalxX a răspuns:

Mai bine stai cu cine iti place sincera sa fi nu ar trebui sa ai ceva incomun cu el asa e super plictisitor alege care e mai interesant mai rumos si mai politicos sau ma rog asa cum iti place si te asigur ca it va fi mai binebig grin

| dreamgirl16 a răspuns:

Hey! In primul rand ceea ce aveti in comun nu e decisiv in relatia voastra!oh go on daca tu faci inot si el face inot inseamna ca veti trairi hapily ever after? Nu! Chestii in comun va ajut la inceput, sa aveti subiect de discutie si sa va cunoasteti mai bine! Trebuie sa iti asculti inima dupa ce incerci sa ii cunosti mai bine si sa ii spui in fata celui pe care il placi cel mai mult.ca tii la el.caci s`ar putea ca x care zice ca te place putin si el sa fie intimidat de faptul ca prietenul lui te place, si pur si simplu sa se indeparteze de tine pentru ca e un prieten loial. Daca realizezi ca chiar il place atunci scapa de rusine, de timiditate sau orice altceva ti-ar sta in cale pentru a il cuceri.iar daca nu.nu si gata. a fost dor un "crush" insa din "a crush" se nasc marile iubiri.:X Oricum intai trebuie sa ajungi sa il cunosti.sa fii fi prietena.confidenta.[de incredere!] sa ii arati laturile tale pozitive. punctele tale forte, insa e imp sa il lasi sa iti cunoasca si laturile negative si punctele sensibile...dar asta putin mai tz... totul va veni de la sine daca exista ceva.reciproc! Iti urez bafta, pa:*

| myhaelutzza a răspuns:

Eh.de multe ori am fost si eu in cazul tau.dar e ceva trecator.crede-ma.eu am iubit d f mult timp.si mi-a placut de multi prieteni de ai lui.dar am ramas doar cu placutul.chiar daca si ei ma placeau.cand ai sa fii indragostita cu adevarat ai sa iti dai seama nu ai sa te mai intrebi pe care sa alegi.ai sa stii pe care il vreihappy

| MeAlly a răspuns:

Daca iti place cel din urma atunci spune-i( noua baietilor ne place sa ne spuna o fata ca ne iubeste nu ca ne place( detaliu seminficativ))ca il placi si atunci vei afla daca vrea sa fiti impreuna. Daca zice nu atunci poti sa fii cu prietenul lui.