| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutor dar vreau sa imi spuna cineva care chiar stie despre ce e vorba si sa nu devieze de la subiect.Am 19 ani iar prietena mea are 15 ani dar e dezvoltata la corp, si am facut sex cu ea...a fost de acord, inainte de asta am citit legea privind actul sexual cu o minora si am inteles ca daca are peste 15 ani si daca a fost de acord nu este ilegal, iar daca nu sunt mai mare cu 5 ani ca ea nu pot intra la "pedofilie" parinti ei inca nu au aflat si sper sa n afle cat de curand dar vreau sa stiu daca exista vreun risc, mentionez ca am facut-o protejat"iar tatal ei este jandarm" in caz de vor afla si vor depune plangere iar fata lor va spune ca a fost de acord pot pati ceva penal? mersi si funda craciun fericit.

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Adica ati facut sex, nu ai violat-o, nu v-a "spionat" nimeni. Nu e ca si cum ati fi fost ca la tigani, sa umble baiatul cu o fata si aia sa nu mai fie fata mare si sa stie toata familia ca el a dezonorat-o.

Bine, nu prea vad rostul in a te complica cu o fata de 15 ani in sensul asta, dar e problema ta. Ea nu gandeste suficient cat sa vada si pe viitor la faza asta, ci doar traieste clipa, si trebuia tu sa gandesti si pentru ea.
Ma rog, nu e treaba mea sa critic prea mult. Dar presupunand prin absurd ca ar afla, din punct de vedere penal cum spui tu, nu are nicio dovada ca tu te-ai culcat cu ea.
In al doilea rand da, din moment ce are 15 ani impliniti si tu 19 si a fost de comun acord nu patesti nimic.

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Si cine poate dovedi asta?
Eventual te bate taica-so. Ceea ce nu e oricum ok pentru el.

Nu exista nicio dovada pentru ceea ce ar spune ea. Puteai fi tu sau oricare altul, nu suntem la tigani.

| Randal a răspuns (pentru Libelle):

Adica? fi mai explicita te rog

| Randal a răspuns (pentru Libelle):

Gandesc spre viitor si vreau sa fie alaturi de ea, bine amandoi vrem asta, a da parinti ei nu prea sunt de acord cu mine big grin si na stiu ca daca vor afla vor face urat, importat este sa nu patesc nimic din punct de vedere penal ei nu au ce face.

| Libelle a răspuns (pentru Randal):

Adica ati facut sex, nu ai violat-o, nu v-a "spionat" nimeni. Nu e ca si cum ati fi fost ca la tigani, sa umble baiatul cu o fata si aia sa nu mai fie fata mare si sa stie toata familia ca el a dezonorat-o.

Bine, nu prea vad rostul in a te complica cu o fata de 15 ani in sensul asta, dar e problema ta. Ea nu gandeste suficient cat sa vada si pe viitor la faza asta, ci doar traieste clipa, si trebuia tu sa gandesti si pentru ea.
Ma rog, nu e treaba mea sa critic prea mult. Dar presupunand prin absurd ca ar afla, din punct de vedere penal cum spui tu, nu are nicio dovada ca tu te-ai culcat cu ea.
In al doilea rand da, din moment ce are 15 ani impliniti si tu 19 si a fost de comun acord nu patesti nimic.

| VreauMiere a răspuns:

Daca ai fost primul ramai cu ea happy.

| Émimα a răspuns:

Sincera sa fiu din punctul meu de vedere totul depinde de prietena ta. Daca o sa afle tatal ei ea poate sa faca faca doua lucruri:1)daca te iubeste cu adevarat ii va spune tatalui ei ca ce s-a intamplat intre voi a fost cu acordul ei si 2)va incerca sa iasa basma curata in fata tatalui ei si va da vina pe tine, in ambele situatii depinde de ea, iar in legatura cu intrebarea ta" in caz de vor afla si vor depune plangere iar fata lor va spune ca a fost de acord pot pati ceva penal?"categoric ca nu vei pati nimic odata ce ea a fost de acord.Ma repet totul depinde de ea.Succes!

| Vaculin_Andreea_1984 a răspuns:

Ea e minora si in cazul in care se va afla dacă respectivii părinți depun plângere la poliție, e grav

| tykaboldea a răspuns:

Da, ai pus-o cu gardalaughing

| Ella9098 a răspuns:

Daca voi stiti sa protejatii secretul nu va afla nimeni si nu v-a trebuii sa ajungi sa dai cu subsemnatul la politie. Doar daca fata are peste 16 ani atuncii se poate considera "legal" sau cel putin conteaza si ca ea sa fie de acord, altfel poti intra la coruptie de minori.