| anonim_4396 a întrebat:

in urma cu 5 zile prietenul meu mi-a dat 3 palme. Eu am 17 Ani el 21, m-am despartit de el, dar vreau sa plateasca pentru ce mi-a facut. POt depune plangere la politie fara ca ai mei sa afle, avand in vedere ca sunt minora?

Răspuns Câştigător
| Maryanoo a răspuns:

Sfatul meu este sa nu mai faci nimic>razbunarea e arma prostului>. Ignora-l de zi inainte, trateaza-l cu indiferenta.Impuneti o atitudine care sa il faca sa regrete ca a dat in tine si ca te-a pierdut pentru totdeauna. Gaseste un baiat mult mai valoros ca el si afiseaza-te si simte-te bine, fericita, iuubita si respectata si cred ca asa "va plati", vazand ca tu esti fericita si implinita si el NU. Sa fii iubita, ai grija de tine si vezi cu ce anturaje umblii.Nu mai accepta niciodata nici o palma, nici hiar in gluma de la vreun baiat. Ia atitudine si ataca-i cu vorbe grele care sa raneaasca.Respecta-te ca fata!

7 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Pei daca depui plangere el intra la inchisoare.nu are voie sa dea in minori.si nu poti depune plangere deoarece ai doar 17 si deoarece părintii inca raspund de tine doar ei pot face asta.alta varianta ar fi sa pui un prieten sa-l bata :d

| PyScHoTeLRoOz a răspuns:

Nu ai de ce sa depui plangere la politie ca poate ai facut si tu ceva ca nu iti dadea el palma asa din senin poate l-ai inselat sau ai spus ceva care pe el poate la deranjat si nu cred ca ti-a dat atat de tare incat tu sa depui plagere la politie blondino

| alexush a răspuns:

Poate ca da.du-te si intreaba la politie. oricum. poate o sa te intrebe aia de acolo daca parintii stiu.la asta nu stiu ce sa le zici.eu le-as zice ca tata e violent si nu as vrea sa afle ei.bafta

| Isabela96 a răspuns:

Daca ai rani poti dar pentru ca esti minora trebuie sa fie un adult cu tine asa spune legea scuze

| sebixx a răspuns:

Of. asta e o problema, nu vei putea deoarece, cum ai zis si tu, esti inca minora. dar ce are daca afla ai taihee hee? iti spun eu ca, daca dezbati problema cu ei, o sa fie mai bine, asculta-ma ce iti spun, au sa-ti dea dreptate ai tai, si veti depune plangere la politie IMPREUNA. Si eu :[, m-am invatat minte, o fata m-a amenintat. si am lovit-o la ea la scoala, apoi paznicul a chemat politia, si parintii mi-au spus ce trebuia facut, asa ca sfatuieste-te cu ai tai!

| CrazyLifex17 a răspuns:

Buna.Poi daca depui plangere vor afla si parinti tai pare rausad deci mai bine le povesteti totul si poate rezolva eiwinking cu siguranta vor rezolva :p Ceau wave. Bafta:$

| DANNY_6540 a răspuns:

Eu zic sa nu faci plangere deoarece esti minora si va trebui cerute buletinele parintilor si certificate de nastere si vei avea de aface cu parintii.