| Roby1212 a întrebat:

Am nevoie de ajutor in legatura cu problema pe care o am.
Eu am 18 ani si imi place de o fata de 14 ani,ideea e ca atunci când suntem in grupul nostru de prieteni comuni ne evitam,eu pentru ca nu vreau sa vada lumea ca imi place de o copila si ea din cate am putut sa imi dau sema ma evita pentru ca mama ei i-a cerut asta, dar atunci când suntem numai noi doi pot spune ca ne apropiem destul de mult.Chiar nu stiu ce sa fac pentru ca intr-un fel stiu ca nu prea o sa putem fi impreuna, acum o luna mi-am impus sa incerc sa o uit si aproape am reusit, dar acum am inceput sa ne întâlnim din nou si iarasi ne-am apropiat.
Nu am ce sa fac pentru ca mama ei o cam tine sub supravegehre si nu o prea pot intalni in oras, nu pot sa ii cer sa nu o mai asculte pe masa pentru ca pana la urma este minora si depinde da mama ei, pana la urama inca e mica si usor de influentata adica daca mama ei ii spune ceva de mine ea crede orbeste in ce zice masa.
Stiu ca ar trebui sa o rupt de tot cu ea dar nu pot pentru ca sunt obligat sa ma întâlnesc cu ea de 2 ori pe saptamana.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic stii foarte precis ce ai de facut intr-o asemenea situatie. Ar fi inutil sa-ti complici viata fara rost. Incearca sa gandeste rational fiindca esti major. Sanatate!

| Roby1212 explică (pentru corbulalbrosu):

Ai dreptate teoretic stiu ce am de facut dar, este mult mai greu sa pun in practica asta pentru ca m-am atasat tare de ea, o sa fie foarte greu sa o rup de tot dar o sa incerc.