| EncoreAbcd a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutor urgent... deci am 19 ani iar pr meu 23 il stiu de aproape 4 ani si de aproape 3 luni suntem impreuna. M-am culcat cu el desi nu prea eram pregatita am vrut mai mult sa ii demonstrez ca il iubesc si eram curioasa sa vad cum este(precizez ca am fost virgina de aceea eram curioasa) acum simt ca doar sa folosit de mine pentru ca numai imi acorda asa multa atentie ca inainte si toti prieteni care il stiu spun ca el era un mare "gigolo" si el spune dar care sa lasat si e baiat serios. Problema este ca ma simt foarte rau, imi pare nespus de rau practic imi vreau virginitatea inapoi crying ce sa fac? regret si nu stiu cum sa fac sa nu ma mai gandesc acolo. La prieteni zic ca ma bucur ca am scapat de povara asta cu virginitatea. El a stat 4 ani cu o fata mai mare ca mine dar s-a certat pentru mine credeti ca e ceva serios? cum sa fac sa numai pun suflet atat de tare? HELP

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te muta cu el.asta e faptul ii consumat(in legatura cu virginitatea) eu zic ca o discutie deschisa ar putea rezolva situatia in care te afli, te-ar lamuri. daca simti ca el nu te iubeste, nu sta cu el doar pentru ca a fost primul' si renunta acum cand sunteti la inceput.imi pare sincer rau ca te simti naspa in urma pierderii virginitatii, dar oricum respect pentru ca ai reusit sa ti-o pastrezi pana la 19 ani. din cate imi dau seara pr tau ii genul acela de baiat de cartier care le povesteste prietenilor fiecare detaliu pe care il face cu prietena, daca nu-ti mai da atentie ii clar ca si-a atins scopulstraight face.nu regreta ce ai facut! regreta ca ai facut cu tipul nepotrivit!

10 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

E posbil sa se comporte asa pentru ca a obtinut ce a vrut de la u adica s-a culcat cu tine...cel mai bine ar fi sa vorbiti si sa il intrebi de ce e asa rece cu tine.

| Anonim_7591 a răspuns:

Nu o sa il legi de tine cu un copil! El poate sa respinga copilul. Totusi cred ca ar fi bine daca te-ai muta cu el asa o sa fie mai aproape de tine si o sa afli daca te iubeste cu adevarat!

| degette_1911 a răspuns:

Simplu si la obiect, se vede ca ai fost virgina pana la varsta aceasta, si vb serios.Si daca a stat cu una 4 ani si a venit la tine asa dupa tine ce zici, este serios? Si ca sa-ti treaca starea in care esti mai faceti si voi ce ati facut si ultima data tot asa de tandru cum a fost.

| adb a răspuns:

Vai ce situatie nasoala...nu o sa incep cu "trebuia sa o faci cu cap" pentru ca faptul e deja consumat si nu fac decat sa invart cutitul in rana.Incerca sa discuti cu el, spune-i in mare parte ce simti si urmareste-i reactia.Cauta sa afli ce gandeste si vezi daca e ceva serios...pentru ca noi nu putem sti, totul depinde de tactul, calmul si intelepciunea ta.Imi pare sincer rau pentru tine, imi imaginez cum te simti, insa daca nu merge cu el va merge cu un altul.Ideea este alta, prima iubire nu se uita si vei ramane cu dezamagirea asta.Eu iti urez succes si ai mare grija de tine pe viitor!

| adb a răspuns:

Poti sa imi lasi id-ul tau pe privat? sa vorbim mai multe

| EncoreAbcd explică:

@marius2011 imi era teama ca nu o sa ma mai astepte sau ceva de genu m-am gandit ca poate inca ma crede un copil pentru ca fata cu care a stat era mult mai mare si ca mine si ca el... la inceput a fost foarte impresionat ca a fost primul dar acum nu stiu, imi zice si ca ar vrea un copil. Problema este ca mama nu e de acord cu el si el vrea sa ma ''fure'' mi-a dat o data sa ma gandesc daca vreau sau nu sa ma mut definitiv cu el. Am inceput sa cred ca ma ia doar ca sa se culce cu mine aa si @degette imi dau seama ca ma iubeste ca la femeia aceea avea casa masa etc si eu inca sunt pe bani parintilorwinking

| EncoreAbcd explică:

Este posibil ca eu sa exagerez? pana si verisoara lui a zis sa am grija pentru ca ea e dezamagita de el... era genul sa stea 3 zile maxim cu o fata va rog ce sa fac? sa plec la el? sa fac un copil ca sa il ''leg de mine'' pentru todeauna?

| EncoreAbcd explică:

Deci stiu ca am gresit... spuneti-mi ce sa fac? mi-a zis sa ma gandesc pana pe 16 daca sa ma mut definitiv cu el si eu numai vreau sad pentru ca e schimbat. E corect sa ii fac un copil ca sa il ''leg '' sau nu?

| EncoreAbcd explică:

Nu ma pot muta cu el pentru ca mama nu e de acord cu el... si daca plec la el cand ne certam ce o sa fac unde o sa ma duc?

| babyblue23 a răspuns:

Trebuia sa te gandesti mult inainte sa faci acest pas.E rece cu tine? pentru ca aproape orice baiat dupa ce ajunge la acest "stagiu" uita multe promisiuni facute.In consecinta si-a pierdut respectul fata de tine.Asa se intampla de multe ori cu unele fete mai naive care vor sa si tina partenerul aproape prin sex. Poti iubi o persoana si fara sa te culci cu ea.Ai gresit ca ai facut acest pas din curiozitate, mai ales ca a fost si prima data trebuia sa fie ff frumos.Incearca sa nu se vada ca esti stresata pe tema asta(ca iti pare oarecum rau pentru a nu exista certuri). Capul sus! Inceaca sa uiti putin, sa fii mai indiferenta.Iar prietenului tau ofera-i un cadou(ceva material, nu...)Si iesiti undeva unde va place amandurora. Vorbiti un pic(altintati-va! de ce nu?)Bafta.