| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. De vreo 5 luni imi place de un baiat..il ador! Prin februarie dupa o petrecere, m-a adus acasa si deodata m-a sarutathee hee ( sa nu mai zic ca in seara aia statea numai dupa mine). Dar a doua zi i-a spus prietenei mele sa imi spuna ca nu vrea nimic serios cu mine pentru ca are prietena...Eram distrusa.aa mi-a scapat ceva..prietena lui sta cu un baiat de vreo 6 ani si in ultimul tip sta cu amandoi odata) EL e prost, orb..nu stiu.dar eu si mai oarba pentru ca nu pot sa-mi iau gandul de la el..repet..nu stiu ce mi-a facut dar il ador..il visez noaptea juur..sunt disperata ajutati-ma. nu stiu ce sa fac..multumesc!

Răspuns Câştigător
| Loredana96 a răspuns:

De ce sa iti irosesti timpul cu un baiat care iubeste pe altcineva? Daca iubeste, e orb nu ai ce sa-i faci pentru ca el va prefera mereu sa o creada pe persoane iubite si nu pe altcineva.In acest caz nu ai decit sa astepti, pentru ca pina la urma adevarul va iesi la iveala si el isi va da seama de tot, sau poti sa incerci cu un alt tip ca sa il uiti pe el.

| maria9441 a răspuns (pentru Loredana96):

Si daca o iubeste de ce nu ma lasa in pace?

16 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Ajuta-l sa nu mai fie asa orb si spune-i ca aia e o curva! (ca asa si este daca iese cu mai multi deodata) Ca daca o sa mai fie cu aia viata lui o sa se prabujeasca mai repede ca creierul lui si ca nu are motive sa o placa.
Apoi in rest mai vezi cum e cu flirtul. Afla ce-i place si ce a vazut la aia si ce mai pot sa zic e succes!

| maria9441 a răspuns (pentru MishikiCrisy):

Cum sa-l ajut? i-a spus multa lume si nu asculta..nu intelege.

| MishikiCrisy a răspuns (pentru maria9441):

Pai atunci e prea prost. Eu chiar nu inteleg dragostea oarba...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Nu are rost să-ţi iroseşti timpul cu unul care ţine la alta!
Caută-ţi pe altcineva şi lasă-l!
Te pup!

| maria9441 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am sa incerc..multumesc! :*

| Raiiiisa a răspuns:

Daca te-a sarutat asa din senin cu siguranta a vazut si o dorinta venita din partea ta.
De ce nu te lasa in pace daca o iubeste pe aia? Buna intrebare..pentru daca e asa cum spui tu si aia care se presupune a fi "prietena" lui, are o relatie de 6 ani cu unu' si asta un fel de amant, atunci isi permite si el sa mai aiba pe langa aia inc una.Sa nu crezi ca e orb, vrea sa faca pe orbu.
Daca iti doresti ceva cu el, nu te lasa asa usor, stiind ca nu e ceva serios intre el si "prietena" lui.

| gabytzu707 a răspuns:

Ignora-l pentru o vreme si cand vei face pe indiferenta ar trebui sa le lase pe cele 2; sau cele 2 isi vor da seama sil vor lasa

| DaRcKcOry a răspuns:

Daca il vezi ignora-l mutati privirea, incearca sa te gandesti la alt baiat.Dar cel mai bine este daca il vezi sa-l ignori...

| maria9441 a răspuns (pentru DaRcKcOry):

Eu il ignor da el se baga in seama cu mine si ma tachineaza( asta numai cand nu e ea prezenta)..multumesc!:*

| maria9441 a răspuns (pentru DaRcKcOry):

Eu il ignor dar el se baga in seama cu mine si ma tachineaza..asta numai cand nu e ea prezenta binenteles...merci:*

| steffane a răspuns:

Gaseste-ti altul! O sa cresti si ai sa-ti da-i seama ce greseala imensa ai facut stand dupa el.

| maria9441 a răspuns (pentru steffane):

Am sa incerc ..ms:*

| UnBaietel a răspuns:

Dovedestei! Prideo odata pe tarfa cu mata in sacbig grin

| maria9441 a răspuns (pentru UnBaietel):

laughing nu e nevoie..stie deja..merci oricu:*

| Scarabeul a răspuns (pentru maria9441):

Vrea sa-si bata joc de tine... daca te saruta pe obraz asta nu inseamna ca te iubeste happy..asa ma pup si eu cu fetele de la mine din clasa cand ne intalnim si plecam de la liceu.