| BlakeLively a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi, cu clasica problema : dragostea. laughing. Am intalnit acum 2 saptamani un baiat, in timp ce ma duceam in oras. Ne-am intalnit la un concert, aveam o colega de clasa care il cunostea, pentru ca ea este cu prietenul lui. Si, ..am facut cunostinta cu el. Apoi, cand am ajuns acasa l-am adaugat la prieteni, si am inceput sa vorbim. De atunci vorbim doar pe Internet, despre diferite lucruri: filme, actori, carti, muzica, scoala, si multe altele.
Eu sunt singura care incepe conversatia, si daca nu zic nimic nici el nu zice, de aceea ma gandesc ca poate ar trebui sa-i dau spatiu pentru o vreme, sau sa-l las sa vad daca ma cauta si el. El este foarte dragut si 'curtat' de multe fete, insa nu a avut niciodata vreo relatie. Este foarte timid, si eu sunt la fel. Chiar nu stiu ce sa fac, nu ne-am intalnit fata in fata niciodata, si am mentionat asta o singura data, i-am spus ceva de genul ca sunt plictisita, si el a spus acelasi lucru, apoi i-am spus : 'iesim?', si a spus ca nu poate pentru ca se ducea la spital (avea niste probleme). Si acum in sfarsit am inceput sa vorbim despre lucruri mai personale, ca si relatii, jumatatea ideala, si alte chestii. Dar nu este destul. Daca il invit in oras voi parea disperata,? Sau daca fac eu primul pas si ii spun ce simt?
Multumesc pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica. Nu trebuie sa ii faci declaratii de dragoste. Pur si simplu invita-l undeva. Daca este ok prima intalnire, puteti ajunge la a doua, la a treia si lucrurile vor merge de la sine in directia in care trebuie.

12 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Progresați, însă nu cred că e momentul pentru ieșiri.
Mai vorbește cu el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ehh daca nu face el primul pas.e clara treaba oh go on

| BlakeLively explică (pentru anonim_4396):

Clara ca ce? rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlakeLively):

Reies mai multe aspecte; dar ma opresc la acesta: el poarta fusta iar tu. (am spus-o figurat ca sa nu inteleaga tot prostu) laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n-a avut pana acum o relatie probabil nici nu stie cu ce se mananca o relatie si ii este frica de inceput cred ca la toti ne-a fost asa putin...
ai putea sa-l inviti la un film ca scuza ca te plicti tu prea tare si daca ar vrea sa vina si el asa ati avea subiecte de discutie daca vezi ca te priveste in vreun fel sau face anumite gesturi dragute ar fi destul de clar ca te simpatizeaza daca nu...nu stiu ce sa zic nu ar trebui sa faci tu mereu primul pas asa se prea invata dac aintelegi ce vreau sa zic...mai ales ca multe fete il cam curteaza trebuie sa fii mai diferita ca ele ca sa-i atragi atentia oarecum happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Eu sunt singura care incepe conversatia, si daca nu zic nimic nici el nu zice", aici iti da de inteles ca totul se va intampla din cauza ta, el nu te forteaza.

"El este foarte dragut si 'curtat' de multe fete, insa nu a avut niciodata vreo relatie."
Aceasta popularitate in randul fetelor da dovada ca are habar ce inseamna de ce se intampla in jurul lui, asa ca nu-l mai crede timid, de unde sti ca nu a avut relatii, sunt relatii care pot dura 1 ora sau 2 ore iar fetele cu care si-a petrecut acest timp nu spun asta de rusine

Daca il inviti tu in oras ...raspunsul este ca la inceput, te vei imprietenii cu el ( nu si el cu tine ) o sa ajungeti in cel mai scurt timp iubiti si alt timp tot asa de scurt fosti iubiti, cand o sa-i ceri socoteala nu-ti va spune decat ca tu ai fost cea care l-ai invitat. De ce faceti marea greseala sa va luati dupa chipul omului? Daca tot il inviti cauta sa-ti stapanesti emotiile si sentimentle, sa nu vada ca esti in limba dupa el ca te-ai ars! Nu in oras, la o mica plimbare pe langa locuinta lui cand crezi tu ca sunt si prietenii lui pe-afara, asa iti vei da sema de unele chestii, mai ne scriem daca dorestiwinking

| Demonull a răspuns:

De ce legi la cap daca nu te doare?
poate o sa va combinati dupa, o sa va despartiti automat si dupa tu vei suferi.mna,oamenii astia

| loverboy111 a răspuns:

Scuza cu spitalul e expirata rau rolling on the floor. Anyway incital in oras nu o sa pai disperata. Sa sti ca noi nu prea invitam fetele in oras de teama sa nu fim responsi preferam sa ne gandim zilnic la ea. Fetele trebuie sa invite baietii pentru ca la ele'nu e mare chestie, la baieti daca ik da cu flit in fata se rade de'el si o saptamana. Dupa mine fetele ar trebui sa faca primul pas mai ales pentru ca noi ne indragostim imediat. Ne faci ochi sulci ne saruti si teao facut cu iubit

| BlakeLively explică (pentru loverboy111):

Nu este o 'scuza'. Mama lui era in spital. Dar mersi oricum pentru sfat.

| xXllulluXx a răspuns:

Daca ai zis ca si el e mai timid poate ca si el isi pune intrebarea "sa-i zic ce simt?". Daca ii spui n-ai nimic de pierdut, din contra poate sentimentul e reciproc. Aa si cel mai bine ar fi sa vorbiti face2face. Sper ca te-am ajutat! :*

| xIubescRapuCamiRupeCapu a răspuns:

Eu zic sa faci tu primul pas pentru ca s-ar putea sa fii dezamagita daca el nu iti zice nimic legat de asta. Fi indrazneata.Nu ii spune ce simti, doar invita-l in oras ca si cum sunteti prieteni de o viata.O sa decurga totul de la sine.