| BlakeLively a întrebat:

In sfarsit mi-am luat inima in dinti si l-am invitat in oras, in timp ce el ma intreba acelasi lucru. A fost o coincidenta placuta.
Noi ne cunoastem de 2 saptamani, aproape 3, si de atunci vorbim doar pe Internet. (Ne-am cunoscut personal, fata in fata.) Ideea este ca avem subiecte de discutat, cum am mai spus intr-o intrebare anterioara, vorbim despre: carti, autori, filme, actori, melodii, despre noi, despre jumatatea ideala, despre liceu si altele. Imi este foarte frica insa de ce se va intampla acum, cand ne vom vedea fata in fata, avand in vedere ca amandoi suntem foarte timizi. Aveti idei/sfaturi? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Repet, totul s-a întâmplat prea devreme.
Însă, fie!
De ce îți este ție frică? Gândește-te că și el vrea să te impresioneze! Să fie totul bine!
Fii sigură pe tine, ești deșteaptă, deschisă și nu cred că vei avea probleme.
Succes, va fi bine!

| BlakeLively explică (pentru h3r):

Multumesc sper sa fie!

| h3r a răspuns (pentru BlakeLively):

Fie ce-o fi, da să fie bine!

13 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Ce coincidenta draguta :3
Fii tu insuti si fii increzatoare in tine. Daca il faci sa se simta in largul lui (din moment ce si el e timid) atunci totul va fi bine. Normal ca trebuie sa te simti si tu in largul tau. Priveste partea buna: Acum ca sunteti fata in fata puteti sa fiti mult mai deschisi unu cu celalalt si veti povesti si mai multe.
Succes!

| neutrino a răspuns:

Atunci cand iti faci asemenea iluzii, este si normal sa-ti fie teama de realitate. Nu trebuie sa faci nimic special pentru aceasta intalnire, nu trebuie nici sa-l mananci, nici sa-l pupi, te duci sa-l vezi! Bafta!

| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil ca daca ati avut subiecte de discutat pe net veti gasi si fata in fata. Nu iti mai face planuri, fii naturala si lasa discutia sa curga de la sine. Puteti porni de la diverse subiecte pe care le-ati deschis deja si pe care le puteti continua.

| Danysan a răspuns:

Gresit iti e Frica nu ca esti Timida -Iti e sa nu faci vreo Gafa? Fi naturala -incercati sa aveti si voi putina intimitate-ca sa puteti sa va spuneti ce aveti pe Suflet! Incearca sa Fi ochioasa si Nabadaioasa -lalalala lalalala lalalai lalala!

| BlakeLively explică (pentru Danysan):

Mesi! Si da, mi-e frica sa nu spun ceva prostesc sau sa fac ceva prostesc.

Răspuns utilizator avertizat
| Copiliţă a răspuns:

- Fii increzatoare in tine! Si totul o sa decurga perfect! Daca si el e timid fii tu cea mai increzatoare si deschide subiectele, ca pe internet! :*

| cdu92 a răspuns:

Ia un aspacardin inainte, really works!

| BlakeLively explică (pentru cdu92):

Multumesc dar n-am nevoie!