| szmotovio a întrebat:

am 26 de ani, o cariera de succes dar sunt singura, si asta ma macina.
acumm cateva luni mi s-a facut cunostinta cu un baiat. problema este ca el este foarte timid, am stiut asta de al bun inceput...ne-am intalnit de cateva ori, dar niciodata nu am fost doar noi singuri.sora lui imi tot spune sa iau taurul de coarne sa il invit in oras pentru ca el nu o sa o faca niciodata, dar sincer imi e frica de un refuz.
sora lui mi-a spus ca l-a intrebat daca ma place si i-a spus ca sunt draguta dar nu sunt genul lui.ea spune ca a zis asa ca sa il lase in pace, ca e timid si nu ar indrazni sa invite o fata undeva... poate asa e tinand cont de faptul ca ne-am vazut de cateva ori si mereu in grup.
astept si sfaturile voastre
multumesc

13 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

Mai fata, daca el are aproape 30 de ani, nu ar trebui sa fie timid. Din contra, ar trebui sa stie ce vrea de la viata si daca ii place o fata, sa nu ezite sa faca el primul pas. Din moment ce el i-a spus surorii lui ca nu esti genul lui, cred ca ar fi mai bine sa-l lasi in pace si sa-ti vezi de viata ta. NU se cade sa faci tu primul pas, din moment ce esti fata. (si cu atat mai putin sa te simti prost dupa aia ca nu te place si te-a refuzat). Cum vine aia ca n-ar indrazni sa invite o fata undeva, cand el are aproape 30 de ani? Dar cand vrea sa faca prima invitatie? La pensie? Vezi-ti, fata draga de drum si mult succes sa gasesti un baiat calumea, care sa te iubeasca si sa faca el primul pas!

| DenisaMetal a răspuns:

Invita-l poate ai puterea de-a fi pe placul lui.

| eugenl a răspuns:

Sa faci ceea ce te indeamna inima. Daca nu reusesti inseamna ca nu-ti place chiar asa de el sau nu a venit timpul pentru tine. Si eu sunt singur, am 24, cariera la inceput, timid si emotiv pe deasupra, dar chiar nu stiu daca accept sa se dea o fata la mine, ca doar eu sunt baiatul

| szmotovio explică (pentru eugenl):

Tu ai 24, el are 30 aproape... poate ar trebui sa fie un pic altfel

| eugenl a răspuns (pentru szmotovio):

Nu este totul cum ar trebui sa fie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa il inviti direct in oras, adica il intrebi subtil, daca are pe cineva sau chestii de genul, pana ajungi la faza cu invitatul in oras...

| i86e2 a răspuns:

La 26 de ani ar trebui să fii obișnuită cu decepții, refuzuri și altele, așa că eu nu văd problema. Dacă nu ești obișnuită, poate e timpul să te obișnuiești, ce zici? Invită-l la un suc și nu te mai fâstâci atâta.

| xKathrinexD a răspuns:

Uite un dialog care ar funtiona:
TU:Mergem...(zi a saptamanii) la un restaurant cu XXX si XXangrynumele a doi prieteni de ai vostri)?
EL: Ok!

Tu nu inviti pe nimeni, iar atunci cand va intlniti spui ca XXX a avut planuri si XXX era bolnav(a).
Ramaneti amandoi singuri. Intreaba-l lucruri despre el(si prefa-te ca sunteti la fel daca il placi).
La sfarsit:
TU:Ma bucur ca am putut iesi doar noi doi in seara asta! M-am simtit foarte bine!
ELbig grina(nu are cum sa spuna NNU, pentru ca asa sunt baietii timizi)
TU: (il imbratisezi si il saruti pe obraz si il intrebi daca te poate conduce acasa)
EL: Daa! Sigur!
Mai facei asa de 2-3 ori(a doua oara spun-i tot de prieteni, a treia oara spune-i ca mergeti in oras doar voi)
si va sarutati la un moment dat! Asa o sa mearga! FUNDA?

| xKathrinexD a răspuns:

Lasa ma fata in pace rolling on the floor nu vezi ca vorbeste despre un iubit? rolling on the floor

| D3X73R a răspuns (pentru xKathrinexD):

Pardon,un tafalog! cum dracu sa nu inviti fata in oras!?

| xKathrinexD a răspuns (pentru D3X73R):

Uite asarolling on the floor simpluu!

| xKathrinexD a răspuns:

Biata fata! Deja vorbesti asa,, succes=bani'' sau,, o fi un pic mai mare k mine''rolling on the floor Nu vezi ma ca are o problema intr-o relatie! Stai cuminte!

| stefan1707 a răspuns:

Intra in pielea baiatului adica uh sa fi baiatul si el fetita
de obicei baiatul face primul pas.
chair daca am prietena de cateva luni si eu am fost timid la inceput si ea m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna
fatu primi pasi si nu o sa ii mai fie rusine
du-te la el acasa iesiti si voi la un sucbig grin
altceva nu stiu....BAFTA!