| anonimulconfuzz a întrebat:

Buna,am o mica problema (probabil nu-s sigur) si as vrea sa ma ajutati.Deci vorbeam cu o fata, e o prietena foarte veche, aproximativ 5 zile dupa am chemat-o la un lava cake dar in ultima ora a zis ca o iau parintii la tara, mentionez ca am 15 ani ea la fel. Dupa asta am mai vorbit si a promis ca ma anunta cand are timp liber(e super timida) dar nu mi-a scris. Dupa am mai vorbit cu ea si nu stiu ce aveam dar am intrebat daca are prieten sau daca ii place de cineva. De atunci am vorbit inca 2 zile si dupa nu i-am mai scris.Probabil crede ca vreau sa o "combin", ceea ce stiu ca suna prost si ca arat ca un nesimtit nu e chiar 100% adevarat dar este putin adevar. Pur si simplu am vrut sa stiu dar cred ca am facut o greseala enorma.Nu stiu ce sa fac sa o mai chem la inca o iesire si daca refuza o las in pace? Ultima data am vorbit de revelion cam o ora jumate si de craciun foarte putin.De craciun mi-a dat ea mesaj dar nu am continuat eu conversatia iar de revelion am trimis urari si a continuat ea. Nu stiu ce sa cred daca vrea sa iasa sau nu, ajutati-ma va rog. O chem sau nu la o iesire? Si va rog daca aveti idei frumoase unde as putea sa ies cu ea sa imi spuneti.Multumesc.

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Daca tu vrei sa fii cu ea ai putea sa o inviti undeva in oras, la un film, un suc.
Daca ea nu accepta nu mai insista, doar nu o sa te rogi de ea.

| Plato a răspuns:

La un lava lake, asta da, dupa atata suc.
Sa inteleg ca vrei sa o combini, dar numai 50% asa. Care ar fi rostul unei alte intalniri?

| anonimulconfuzz explică (pentru Plato):

Pai ca sa ne cunoastem mai bine abia stim ceva lucruri unul despre altul si vreau sa o invit la locuri cat mai frumoase nu clubuti si toate prostiile unde merg toti smecherii mai nou.Si incerc sa fiu cat se poate de mult un ''gentleman" acum stiu ca am doar 15 ani si nu pot face chiar foarte multe lucruri dar asa la limita cred ca intelegi ce vreau sa zic.

| anonimulconfuzz explică (pentru Plato):

SI inca ceva mi-e teama sa mi isi faca parere proasta pentru ca am intrebat daca are prieten...

| EvilMayDie64 a răspuns:

Incearca sa iesi cu ea la un film, la o cofetarie, poate chiar intr-o discoteca, ceva. laughing Clasic, dar merge cand incerci s-o combini. Cateodata...