| anonim_4396 a întrebat:

TPU! am nevoie de mare ajutor! imi place de o fata din liceu care este cu un an mai mica, dar ea ma tot respinge. m-am despartit de fosta mea prietena si as face inca multe alte lucruri pentru ea, dar ea se preface ca nu vede. este ciudat pentru ca uneori ma ingora alteori vine si imi vorbeste, ce sa fac? sunt disperat, va rog, dati-mi un sfat!

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Hei! Poate ca te place in felul ei desi nu prea cred. Poate te place ca prieten si nu te vede ca pe un potential iubit sau doar se joaca cu tine,te provoaca ca sa vada cat de departe poti ajunge pentru ea. Nu ai spus prea multe lucruri, de exemplu cam ce discutati cand suntei singuri.
Data viitoare cand va vedeti fi atent la reactia ei cand vorbiti, la comportamentul ei fata de tine, la cuvinte, la privirea ei. Eu cred ca iti vei da seama singur daca ii place de tine sau nu.
Poti incerca varianta de cel mai bun prieten daca ea inca nu simte ca vrea o relatie cu tine.De la prietenie la iubire cateodata e doar un pas. Sa fii langa ea cand are nevoie de un sfat, sa te oferi sa o ajuti la o materie la care te pricepi cel mai bine, sa stie ca poate conta pe tine.
Dar...Mai intai gandeste-te daca fata respectiva merita cu adevarat ceea ce vrei sa faci pentru ea.
Succes! happy

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Intre urechi ai un buton, foloseste-l.

| bloodsucker a răspuns (pentru neutrino):

Scuze, nu inteleg apropoul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te ignora deoarece se simte printesa cind tu insisti iar ea nu reactioneaza, iti vorbeste deoarece se teme sa te piarda, dar fii atent, sa nu vorbeasca cu tine atunci doar cind are nevoie de ceva(ma intelegi?). daca totusi iti vorbeste inseamna ca nu e atit de indiferenta.iti sugerez sa i-o spui direct in fata ce vreai de la ea, intreab-o ce vrea ea. daca nimic atunci cautati alta si nu te da la toate care nu meritawinking