| C26 a întrebat:

Buna TPU.
Am nevoie de niste sfaturi de la voi!
M`am despartit de iubitul meu acum 3 luni, care este mai mare ca mine cu 12 ani.Si de atunci nu am mai stat cu nimeni.Acum am ramas prieteni.E chestia ca vrem sa ne impacam, dar asteptam sa mai treaca putin timp.
Dar cum sa ne impacam cand el cauta sa se certe cu mine in fiecare zi, la fel facea si cand eram impreuna.Cand eram impreuna am zis sa fac ca el, si sa-l ascult pentru ca am zis ca sunt mai mica si el e mai mare, trecut prin viata si naa.
Dar regret ca am facut asta pentru ca in continuare vrea ca sa fac ca elstraight face Si am avut de suferit pe chestia asta..Eu incerc sa ma port frumos cu el, sa-i vorbesc frumos.Dar el nu face asa..Mai mult vorbeste rece cu minesad..Si nu prea isi impartaseste ceea ce simtesad..Cand ne vedem cred ca nu ne dezlipim unul de celalalthee hee.

Nu prea are incredere in mine, m-am dus ieri la mare cu cei din familie si i-am spus..Si mi-a facut ditamai scandalul ca eu cica m-am dus cu iubitullaughing Si el e constient ca nu am pe nimeni, si ca il astept pe el.Dar nu stiu dc face asasad. Si de nervi.I-am zis ca m-am saturat sa astept ca vrea el, si ca o sa-mi gasesc pe unu care stie sa ma aprecieze.Si i-a venit si mai rau nervii..Ca vezi domne cum am putut sa-i zic asa ceva lui ca imi fac pe altu`..Ca el nu accepta sa auda asa ceva din partea mea ca imi fac eu pe altu`, imi zicea el miehappy..Si cred ca baiatului i s-a urcat la cap ca m-a vazut mica, si ca il iubesc si ca il astept, si crede ca nu-s in stare sa-l las balta si sa-mi gasesc pe altu`..Si de aia tot imi face asa..Si acum urmeaza sa plec la mare cam o saptamana, deja imi si imaginez ce-o sa-mi faca in fiecare zi cat o sa fiu acololaughing..Si apoi mi-a zis ca sa mergem amandoi o zi la mare cand ma intorc..Eu nu stiu dc imi face cearta in fiecare zi.Ce ma sfatuiti? Cum sa ma port cu el? Ce sa fac sa evit certurile, si sa-l fac sa se comporte altfel cu mine? straight face
Orice sfat ma va ajuta, va multumesc!

28 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Serios? Stai cu unul cu 12 ANI MAI MARE care se poartă în halul ăstaşi ne mai întrebi ce să faci cu el? Desparte-te şi gata!

| C26 explică (pentru Adry05):

Eu nu mai stau cu el de 3 luni..Acum voiam sa ne impacam.Dar in modul asta nu potsad. Cu toate ca tin la el.

| Adry05 a răspuns (pentru C26):

Aia zic şi eu. Nu are rost să mai ai vreun fel de contact cu o astfel de persoană.

| C26 explică (pentru Adry05):

Mda.Poate ca asa este, dar tin foarte mult la el, si nu pot sa stau fara sa vorbesc cu elstraight face Sau fara sa-l vad..Sau sa stiu c`o sa fie cu altasad Nu stiu ce sa fac..Parca as vrea sa uit de el, parca n`as vreathinking

| Adry05 a răspuns (pentru C26):

Mda, ştiu cum e. Uite, fă o listă cu TOT ce nu-ţi place la el şi citeşte-o de fiecare dată când ţi-e dor. Văzându-l aşa plin de defecte, o să-ţi scadă interesul. În plus, încearcă să rupi orice fel de contact : Facebook, telefon, mess etc.

| C26 explică (pentru Adry05):

Pfflaughing Am facut si asta, si mai ales cand m-am despartit atunci de el am auzit atatea vorbe urate de el, si multe chestii adevaratehee hee. Si ce prostii facea el cand nu era cu mine, si mai multe..Am fost suparata pe moment atunci, si spuneam ca merit ceva mai bun.hee hee Dar apoi mi-a trecut, si tot la el trageam..Si crede-ma ca deja cei care-mi sunt apropiati mi-a zis sa-l las ca nu e de mine, si multee..Si s-au saturat sa mai ma asculte mereu pe aceiasi tema ca eu nu inteleg, si nu ascult de nimeni.Si prefer sa tin pentru mine sa nu mai zic la nimenihee hee

| Adry05 a răspuns (pentru C26):

... Dacă făcea şi lucruri rele când nu eşti prin zonă e clar că nu-ţi merită interesu! Înţelege odată! Ori îşi bate joc de tine ori chiar nu găseşte pe altcineva! Nu te-ai gândit niciodată de ce unul cu 12 ani mai mare s-ar uita la o puştoaică? E clar că ori altă fată nu-l vrea probabil ori din cauza aspectului ori pentru că e clar că are probleme psihice. Lasă-l naiba odată în pace, îţi faci doar rău înţelege!

| C26 explică (pentru Adry05):

Si eu am zis ca are probleme psihice laughing El a mai trait cu 2 fete, a stat 3 ani cu aman2, si ele au stat la el acasa, si l-au parasitlaughing Si el zice ca nu vrea pe altcineva, dar umbla dupa toatestraight face.

| Adry05 a răspuns (pentru C26):

Ca să-ţi dai seama ce fel de persoană e...

| unarab40 a răspuns:

Incearca altul mai bine

| neutrino a răspuns:

Un stapan asa se poarta. Problema este urmatoarea: iti doresti sau nu un stapan. In functie de propria dorinta, actioneaza in consetinta.

| Azµre a răspuns:

Să îți cauți altul, mai apropiat de vârstă

| Oana92 a răspuns:

In loc sa eviti certurile mai bine l-ai evita pe el! Nu te merita si tu esti prea tanara pentru ca el sa isi bata joc de tine!

| grab a răspuns:

El e un libidinos batran iar tu esti o pustoaica naiva!
Desparte-te de el si vei fi libera!

Daca nu stii cum, suntem aici!
Asta in cazul ca tonele de filme si carti pe aceasta tema le-ai citit si nu ai inteles nimic happy

Bafta!

| Hαppiηеss a răspuns:

Observ ca pe tine te cam amuza situatia in care esti... Pentru ca esti mai mica cu o gramada de ani si pentru ca esti imatura omul face ce vrea din tine evident pentru ca are experienta si stie cum sa manevreze pustoaice naive ca tine, nu pot sa inteleg cum de mai stai stai dupa el sa il astepti sa se impace cu tine e clar ca nu vrea nimic serios, cauta-ti unul de varsta ta!

| C26 explică (pentru Hαppiηеss):

Poate ca ai dreptatestraight face

| xtembix a răspuns:

Incearca sa-i spui ca te deranjeaza ca este certaret si ca vrea mereu sa va certati. Discuta cu el despre asta, spune-i sa se schimbe daca vrea ca relatia voastra sa mearga. Mai lasa si tu de la tine, comporta-te frumos si fa-i atunci cand poti pe plac.

| C26 explică (pentru xtembix):

Crede`ma ca`i spun asta in fiecare zisad.Ii spun mereu ce ma deranjeaza, incerc sa vorbesc cu el, dar degeaba se enerveaza se cearta cu mine, si face pe suparatulhappy. Si cand eram impreuna la fel imi faceastraight face Nu stiu ce sa ma fac cu el.Numai eu am lasat de la mine, de cate ori ne-am certat tot eu l-am cautat chiar daca el era de vina, tot eu mi-am cerut scuze, tot eu.Si am vrut sa il tratez cu indiferenta asa cum face el, dar nu pot, nu ma lasa sufletul sad

| xtembix a răspuns (pentru C26):

Atunci inseamna ca nu te merita.

| Adry05 a răspuns (pentru xtembix):

E cel mai stupid răspuns, scute că zic. De ce să încerce să-i facă pe plac? Să-i mulţumească mintea bolnavă? E clar că tipul e bolnav psihic de gelozie şi posesivitate şi profită de o minoră (probabil) şi tu-i spui să facă ce vrea el? Pai ce e, sclava lui? Ea trebuie să aibă dreptul să ia proprile decizii şi dacă tipul nu-i dă posibilitatea să facă asta, atunci relaţia nu merită nici măcar 50 de bani!

| xtembix a răspuns (pentru Adry05):

Scuza-ma am zis: Inseamna ca nu te merita! Adica ea e prea buna pentru el. Ce nu pricepi?!

| cllaudDia a răspuns:

Chestia e ca intre voi exista o diferenta cam mare de varsta. E normal ca el sa se poarte asa cu tine, pentru ca el deja a trecut prin viata si probabil stie ca daca nu te-ar tine asa din scurt ai face diferite chestii care lui nu ii plac. Totusi nu e bine ca nu te asculta si te pune sa faci cum vrea el. Incearca sa discuti calm cu el, sa ii explici ca tu il iubesti, ca nu ai alt iubit cum crede el si ca te doare cum se poarta rece cu tine sau ca incepe mereu cu cearta. Incearca sa il sfatuiesti sa se mai tempereze putin si sa se poarte matur cand vine vorba de chestii din astea.

| C26 explică (pentru cllaudDia):

I`am spus, am vorbit.I`am zis si cand eram impreuna si acum.straight face Nu stiu ce e in capul lui..Profita de chestia ca eu inca sper, si astept c-o sa ne impacam, cum am facut si in ultimele 3 luni, eu stateam si plangeam dupa el, si el nu stia cum sa se combine cu altaoh go on Si acum are nevoie de pauza cica. vrea sa fie ceva timp singur..Eu cred ca el nu ar face cate am facut eu pentru el, nu cred ca m-ar asteptata el pe mine.Si el stie ca nu am pe nimeni, ca i-am zis.Dar eu stiustraight face. Si ma port frumos cu el, incerc sa ma apropii de el cat mai mult, sa iesim cat mai mult.Dar cred ca toate astea sunt degeabastraight face

| 2OchiAlbastri a răspuns:

Of,saracuta de tine. sad :*

| C26 explică (pentru 2OchiAlbastri):

hee hee blushing

| 2OchiAlbastri a răspuns (pentru C26):

Ododo :X, ce dulce esti! big grin

| C26 explică (pentru 2OchiAlbastri):

hee hee mersi blushing

| 2OchiAlbastri a răspuns (pentru C26):

Vrei sa-mi lasi si mie fb-ul tau? big grin