| FloryTrandafir a întrebat:

Buna TPU
Am nevoie de niste sfaturi va rog frumos sa nu radeti
Sunt cu un baiat de 19 ani, eu am 18, si suntem impreuna de 2 luni si ceva
Stam in acelasi oras unu langa celalalt distanta fiind de 10 minute de drum
Cand iesim afara imi pune mana pe fund pe sanii asa si cateodata prea se uita fix asa la mine din cap pana in picioare si cand il intreb ce se intampla imi zice ca ma admira ca sunt frumoasa sincera si serioasa ca si el
Mentionez ca el vrea o relatie seriosa ca si mine doar ca mie mi se pare destul de devreme la 2 luni sa imi puna mana pe sanii, eu zic ca pe fund mai merge insa i-am zis ca e devreme dar tot pune pana si in gluma cateodata numai sa nu ii mai zic nimic.
Stiu ca e baiat si ca baiat nu rezista.
Mentionez ca a avut o relatie de 4 ani cu fosta e un baiat serios e de treaba si stie ce vrea si ce isi doreste in viata
De fiecare data cand vorbim el imi zice "pai depinde de tine " si i-am zis numai de mine depinde? si face el normal ca si de mine de amundoi depinde tot ca doar nu esti numai tu.
Imi place cum gandeste si cum alege lucrurile si le spune/face
Insa dragii mei e normal la 2 luni de relatie sa puna mana unde v-am spus?
Va rog sa imi dati niste sfaturi va dau fundoi mare.
Scuzati-ma ca am scris asa de mult..va pup o zi buna

Răspuns Câştigător
| Matt24 a răspuns:

Tu decizi daca-i normal sau nu, daca tie nu-ti place, spune-i ca nu te simti bine si ca tu crezi ca-i prea devreme.Nu exista reguli pentru 'prea devreme' sau 'prea tarziu'.

19 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna Florycica, nu e normal ce face el, nici să pună mîna pe fundul tău nici pe sînii tăi, mie mi se pare a fii lipsă de respect, el te vrea doar pentru sex, ce nu se poate abtine? Te poate ține de mînă nu să te pipăie peste tot.

| Foxyyyy a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da' cati ani crezi ca au? 10? Tu ai avut vreodata o relatie serioasa sau doar din asta cu tinutul de mana? Pff laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Foxyyyy):

Nu, nu am avut

| Foxyyyy a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Se vede.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Foxyyyy):

De unde?

| Foxyyyy a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Din raspunsul tau, evident.

| NnDWtf a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Prietene, da' tu daca pui mana pe curu lu nevasta-ta sau lu gagica-ta e lipsa de respect? Pai atunci de ce mai esti cu ea daca nu poti sa o atingi?
Cu mentalitatea asta o sa mori singur.
Daca nu pui mana pe curu unei fete, o sa se intrebe de ce, ce nu iti place.

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Daca pe tine te deranjeaza asta atunci ii iei usor mana de pe sani fara sa ii spui nimic pentru ca deja ai facut asta. Inca ceva: faptul ca a avut o relatie de 4 ani inaintea ta nu inseamna ca vrea o relatie serioasa. Nu toti baietii sunt asa, nu te baza pe ce a fost in trecut, conteaza cum se poarta in prezent.

| DyNo a răspuns:

Parerea mea este ca tu decizi, cum s-a mai spus. Daca iti face placere si nu te deranjeaza, nu-i spune nimic. Daca te deranjeaza atat de tare gestul, vorbeste cu el si spune-i ca te deranjeaza si ca nu consideri ca este inca timpul pentru asa ceva.

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Eu cred ca la varsta voastra e absolut normal.Eu sunt in clasa a 7-a si la noi baietii deja au inceput cu asta.Dar apoi voi la 18-19 ani.Dar conteaza de tine.Mult succes!

| NnDWtf a răspuns:

Draga mea, in 2 luni, altele sar in pat.
E normal.

| WarriorInReserve a răspuns:

Avâd în vedere că nu mai ai 13 ani, da, e normal! Acum depinde şi de stadiul relaţiei.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru WarriorInReserve):

E normal pentru voi, dar Dumnezeu nu consideră așa.

| WarriorInReserve a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Hahahahaha.
Am trăit s-o aud şi p-asta.
Prietene, dacă n-ai avut în viaţa ta o iubită, n-ai cum să înţelegi.
Dacă o mai pipăi câteodată nu înseamnă că vrei doar sex, ci înseamnă că te atrage.

| NnDWtf a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Aolo, esti si calugar. Dar de unde stii ma tu Pandarian Monk ce esti cum considera dumnezeu? Esti vreun profet/apostol sau ce?
Deschide-ti ochii si uita-te in jur, o sa vezi cu indignare ca lumea in care crezi tu ca traim, nu e de fapt asa.

| FloryTrandafir explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi.happy

| amalia025 a răspuns:

Uite... scuze ca tio spun, dar ai 18 ani. Discuta cu el si spune-i. Din cate ai scris aici, iti place de el, ca e serios, te admira, ce mai vrei? Lasi un mic detaliu ca acela sa te supere! Daca chiar nu te simti bine cand iti pune mana pe sanii spune-i si gata iar el va intelege. Credeam ca in 2 luni v-ati acomodat si voi, unul cu altul. Sunteti majori amundoi pana la urma

| ionutz38 a răspuns:

Eu zic k e ok pana la urma sunteti majori nu daca nu-ti plac gesturile lui vb cu el

| maria100 a răspuns:

Buna mie una nu mie se pare normal ca la 2 luni sa puna mana unde vrea, cu atat mai m mult ca nici tie nu iti place mare placere, dar dupa cum ai spus si tu a avut o reletie de 4 ani deci e pe cat posibil serios si nu sta cu tine doar ca sa faceti sex deci ar trebui sa ii mai spui o data ca nu iti place si sa nu mai faca asa. Funda?