| Adda369 a întrebat:

Am o întrebare.
Sunt cu un băiat de 3 săptămâni,el are aproape 18, iar eu am aproape 15 ani.
El vrea să-mi pună mâna pe fund, iar eu nu vreau pentru că i-am spus că este prea devreme.
Este devreme?
Este normal să-mi pună mâna pe fund din a 3-a săptămână?
Răspuns urgent, până luni (când mă întâlnesc cu el)
Mulţumesc frumos happy Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna. El doreste un pic mai mult decat oferi tu, si e un pic logic, el are 18 ani, la varsta asta banuiesc ca nu mai este virgin.
Tu trebuie sa decizi daca e devreme sau nu, daca doresti sau nu, daca doresti sa fi mai intim cu el ( nu ma refer la sex, ci la atingeri).
Daca nu te simti confortabil, poti sa ii spui frumos ca nu doresti, ca ai nevoie sa treaca un timp mai mult cu el, sa il cunosti mai bine, iar daca te intelege e un domn, daca nu, nu te merita. Dar, el al 18 ani o sa doreasca mult mai mult decat mici sarutari.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde de fiecare in parte, fiindca fiecare intelege in felul lui moralitatea. In astfel de probleme nu exista retete universal valabile sau standarde de urmat.S-ar putea sa-i ranesti orgoliul de cuceritor dar daca te place cu adevarat va accepta regulile impuse de tine.In cazul in care va considera refuzul tau fara sens si se va simti jignit in amorul propriu s-ar putea sa te schimbe cu una pregatita pentru a trece de la stadiul de fetita la cea de adolescenta cu mai multa experienta.

| neutrino a răspuns:

Spune-i si tu sa mai astepte cateva zile, pana faceti o luna intreaga. Vezi ca dupa aceea doreste sa-ti puna mana si prin alte locuri, asa ca este bine sa vorbeste cu el sa sa-i dai termene clare, pentru fiecare parte a corpului dorita de el.

| minrest a răspuns:

Spune-mi si mie, ce ar putea vrea un baiat? De ce i-ar trebui o prietena? Te-ai gandit la asta? Ca sa o pipie si in special ca sa se culce cu ea. In special cei ce cauta fete micute, ca tine, de asta o fac, pentru ca sunt mult mai usor de manevrat. Ti se pare grosolan sa i se pipaie omului fundul, este? Asa mi se pare si mie. Buna seara.

| Adda369 explică (pentru minrest):

Păi..am avut şi discuţia legată despre sex.
El a spus că o să aibă răbdare cu mine, şi va aştepta.
Când i-am spus că nu vreau să-mi pună mâna pe fund (chiar aseară) mi-a spus că mai bine ne despărţim şi terminăm cu tot.
Şi eu l-am întrebat : ''De ce?''
El : Pentru că eşti geloasă, că nu mă laşi să-ţi pun mâna pe fund, etc
Înseamnă că nu mă iubea şi nu ţinea la mine (aşa cum mă ''minţea'').
Nu?

| minrest a răspuns (pentru Adda369):

Dupa cum insista pentru pentru pipairea fundului, si mai si conditioneaza relatia de asta, se pare ca asta il intereseaza. Sexul.

| SkyPilot a răspuns:

Asta depinde numai de tine. Esti stapana pe corpul tau, timpul cel mai bun este cand crezi tu ca poti accepta.
Ai grija ca baietii la varsta lui vor sex. Tu ar trebui sa mai astepti 2-3 ani sau, daca decizi sa o faci mai devreme, sa te documentezi ce obligatii si ce probleme vei avea. Si mai ales sa cunosti si sa practici la perfectie metodele de contraceptie.

| AirănMeidăn a răspuns:

Nu mi se pare deloc prea devreme, dar daca tie nu iti place asta, ai tot dreptul sa ii spui "nu". Daca chiar tine la tine nu cred ca ar vedea o problema foarte mare in asta. Acum depinde si de motivul pentru care sta el cu tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

laughing, cand ti se pare tie devreme? in prima ora?
dupa merge.