| Mihaela_6808 a întrebat:

Va rog mult ajutati-ma sa iau o decizie!:*:*Sunt cu un baiat de 2 luni si avem o relatie la distanta deoarece el este din alt oras si ne vedem doar la sfarsit de saptamana si ne intelegem super:X.Sambata trecuta trebuia sa vina sa ne vedem si m-a sunat pe la vreo 4 dupa amiaza sa imi zica ca nu mai vine ca se duce la un gratar cu "prietenii"lui(care nu ma suporta si cred ca ii si baga tot felul de idei in cap). In fine...pe moment nu i-am zis nimic si a doua zi pe mes el mi-a zis ca ar fi mai bine sa ne despartim si sa ramanem prieteni(desi el gresise). Nu am putut sa trec cu vederea peste faptul ca m-a lasat pentru prietenii lui si ca tot el m-a parasit, eu niciodata nu i-am facut asa ceva(eu intotdeauna imi lasam prietenii deoparte ca sa ma vad cu el). Si m-am hotarat sa ma razbun sa ii arat ca nu poate sa isi bata joc de mine! A intrat el pe messenger si i-am zis ca sunt insarcinata si ca am fost sa fac avort (i-am zis asa pentru ca in urma cu 4 saptamani cand faceam sex se rupsese prezervativul dar nu am ramas insarcinata), bineinteles ca la inceput nu m-a crezut dar l-am convins ca nu mint si ca, chiar sunt si sa vina sa vorbim. Minciuna am pregatit-o foarte bine:am falsificat o fisa medicala cum ca intr-adevar am facut avort ca sa ma creada ca daca nu vede dovada nu ma crede si am mai falsificat si un cec de 350 de euro adica banii pe care mi i-a dar o prietena pentru a face avortul. Tin la el dar nu suport ideea ca m-a lasat pentru "prietenii" lui si ca m-a parasit si simt nevoia sa ma razbun(asa sunt eu o fire razbunatoare). Cu chestia asta nici nu stiu ce vreau sa fac am vreo 2 variante :Sa continui cu minciuna si sa il fac sa ii dea cei 350 de euro prietenei mele si sa ne facem amandoua cu bani de pe urma lui sau sa ma impac cu el dar totusi sa continui cu minciuna ca daca ii zic adevarul nu va mai fi de acord sa ne impacam! aaa si mai am o alta varianta sa las totul balta sa ma fac disparuta si sa incerc sa il uit si gata! Ce sa facsadsad?

Răspuns Câştigător
| Fytzy a răspuns:

El nu te merita mai bine lasa-l cu prieteni lui sa vezi ca tot el o sa vina la tine si u o sa fi o proasta daca te impak cu el da cu sarcina ai km exagerat insa daca ti atat d mult la el lupta pentru el cu orik si oricn

6 răspunsuri:
| Ariia a răspuns:

mie mi se pare ca ultima varianta e perfecta. Te-ai bagat intr-o incaucatura mare.

| Ssya a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa-l uiti si sa va vedeti fiecare de viata lui. Daca il tii cu forta langa tine n-o sa fie nici el fericit, si nici tu.Chiar daca tii la el, incearca sa rupi orice legatura cu el, asa iti va fi mult mai usor sa il uiti.
Acum totul ramane la aprecierea ta...
Bafta happy

| Ciufuliciii a răspuns:

Io zic sa ramai cu el in ambitie, sa le dai maxim prietenilor lui care nu te suporta, si sa va intelegeti la fel de bine, si sa incerci tu sa-l schimbi pe el si-i bagi prostii si bati apropouri subtile sa se lase de ei lalalaoh go on

| ɐunʇzɐ a răspuns:

Eu zic asa:spune`i sa-i dea banii prietenei tale sh dupa bate`ti joc d elbig grin totusi nu merita! asta e un fraier! daca isi lasa prietena pentru. prieteni! ok? parerea meabig grin oricum tare ideea d razbunarewinking:d

| CrazZy_2597 a răspuns:

El nu te merita daca te-a lasat pentru prieteni sau poate mai are o prietena si nu sa putut vedea cu tine ca erea cu ea si aasta e o varianta si ce crezi daaca coontinui minciuna odata si odata ce crezi ca nusi va da seama gandeste sau ii zici verden fata ca tu la placut tare mult dar el nu te merita si apoi ai rezolvat problema si daca dupa un timp el revine? ceo sa faci o sal crezi treaba ta
asculta sfatul e pentru binele tau

| UnuAltu2000 a răspuns:

Mai bine ultima varianta.sau spune`i in fata ca ai facut misto de el.acum te distrezi dar peste sa zicem 10 ani.cand la o barfa cu prietenii lui le va spune ca te-a lasat gravida si tu ai facut avort...imaginea ta va scadea drastic.parerea mea.