Am nevoie de putin ajutor in legatura cu o fata ( eu sunt baiat ). E o fata care-mi place mult..Gen ea e tot ce mi-am dorit vreodata la o fata : frumusete, minte, si e redhead. Problema majora e ca nu stiu cum sa vorbesc cu ea. Eu si ea nu ne prea cunoastem. Am facut cunostinta cu ea acum 2 ani la aniversarea de nastere a unui prieten si cred ca ma placea fata atunci. Am mai vorbit din cand in cand cu ea dar nu am reusit sa o cunosc mai bine. Am inteles ca ea e genul de fata careia ii place sa vorbeasca cu cei mai mari ca ea fie ca sunt baieti sau fete. Ultima oara cand am vorbit cu ea eram beat si nu am luat in seama ce facea varul meu cu telefonul meu, astfel i-a scris ca "ea e Miss Piggy a mea" laughing. Ei bine dupa ce m-am trezit din betie i-am cerut scuze, dar ea nu a mai spus nimic, si nu stiu daca s-a suparat pe mine sau nu pentru ca e plecata la Iasi si am spus ca pana vine inapoi nu am sa vorbesc cu ea pentru ca vad ca nu-mi raspunde. Miercurea ( 24. Jul. 2013), avand in vedere ca ziua in care a fost publicat aceasta intrebare este luni ( 22 Jul 2013 ). As avea nevoie de niste sfaturi despre ce sa vorbesc cu ea cand ajunge acasa si ce sa fac. Daca sa o invit in oras sau ceva in gen. Cum as putea sa ma apropii de ea mai mult? Apropo eu sunt foarte timid cand e vorba de vorbit fata in fata cu cineva cu care m-am mai intalnit de mult, sau cu cineva pe care numai ce l-am cunoscut deci imi va fi destul de greu daca ma voi intalni cu ea. Am 14 ani apropo. Fun fact : Sunt mai mare cu 5 zile ca ea. laughing

Răspuns Câştigător
| ApaMineralaPlata a răspuns:

Incearca sa o inviti la un suc, sau la o plimbare in oras, nu trebuie neaparat sa-i spui la prima intalnire ca iti place de ea, nu te grabi ai timp.
Fii dragut, atent cu ea uita-te mereu in ochii ei fetelor asta le place. Spune-i ca e frumoasa fa-i complimente... poti sa-i faci un cadou micut cand te duci la intalnire cu ea, o ciocolata, un trandafir happy. La majoritatea fetelor le place baietii romantici. Bafta!

4 răspunsuri:
| justsummer a răspuns:

Ar trebui sa iti faci curaj si sa o inviti in oras si sa-i explici situatia a trecut ceva timp de atunci deci probabil i-a trecut supararea.

| LiVeeee a răspuns:

Fratiilor ce dq aveti toti ma de va apuca de la 14-13 ani de iubit? Aveti timp destul de la 16-17 ani incolo.
Poi daca tu la 14 ani erai beat muci la 17 ce dq faci ma?laughing)
On': pai cu putin curaj ai putea sa ii spui in fata ca ti foarte mult la ea si cat de mult timp te-ai gandit la ea in timp ce a fost plecata. Ii cumperi ceva frumos, ce crezi ca i-ar placea si ii spui asta in fatawinking

Răspuns utilizator avertizat

BodganS6... Daca e sti de-o varsta cu mine..nici nu ma stresez sa-ti comentez. Daca esti ceva mai inaintat in varsta. gen. 30+ ani atunci se pare ca nu cunosti noua generatie de adolescenti. Nu eram beat mort. Doar ca aveam acea senzatie faina de ameteala si de nepasare de absolut nimic.