| Gabriela27777 a întrebat:

Bună TPU!
Am nevoie de puțin ajutor. Sunt in clasa a 10 și imi place de 2 băieți de la mine din clasă. De amandoi mi-a plăcut inca din clasa a 9 a. Ideea este următoarea: primul băiat si-a făcut o iubită (o fata de la noi din clasa) însă ei doi nu vor sa recunoască acest lucru. Sărind peste, băiatul acesta se holbeaza cam des la mine, pare ca ii strălucesc chiar și ochii plus că atunci cand trecea pe lângă banca mea lăsa capul in jos (trece pe acolo foarte rar).
Odată cand stăteam de vorba cu niste colege, m-am uitat pur si simplu in direcția unde era si el se uita la mine parca zâmbind(nu tin minte bine).
Altă dată făcea o glumă și se uita la reacția mea..si sa nu uit sa mentionez ca iubita lui sta in banca din fata lui, deci nu-l vede cand se uita la mine.
Deci mai pe scurt are iubită și pare ca m-ar placea si pe mine, voi ce credeti? Uneori am impresia ca se holbeaza la mine pentru ca stau intr-un anume fel pe scaun sau cine stie ce ciudățenie oi face. Vreau si eu sfaturi, păreri, orice! Ma place si pe mine sau? Eu tot timpul îl am in minte, efectiv nu ma pot gândi la altceva.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AnemonaP a răspuns:

Buna. In primul rând nu trebuie sa alergi niciodată după atenția cuiva. Dacă el te-ar fi plăcut cu adevarat, și-ar fi dat interesul și ar fi vorbit cu tine, ar fi încercat sa fie aproape de tine, el in schimb și-a făcut relatie. Gestul asta arată cât de mult,, ii place" de tine. Sincer, nu face ceva ieșit din comun prin care sa arate ca te place. Dacă te-ar fi plăcut, ar fi făcut ceva pana acum. Tu ai grija de tine și uita-te după cineva care își da cu adevărat interesul, acest băiat nu merita nici măcar sa îl pomenești, dar sa te gândești la el non stop, nici atât. Cu cât alergam mai mult după persoana nepotrivita, cu atât alungam și mai tare persoana potrivită.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baiatul are iubita si se holbeaza la iubita lui, dar tu esti insistenta si evident ca el se fastaceste si muta privirea la tine.
Da-i pace, este evident ca are ochi numai pentru fetita aia, tu focuseaza-te pe celalalt care-i liber.

Răspuns utilizator avertizat
| AdeLeu a răspuns:

Dacă si-a făcut iubita, e cam clar. E posibil ca tu sa ii interpretezi gesturile iar el sa le faca fara niciun scop, pus și simplu natural. Nu are rost sa te mai gandesti la el. Treci la urmatorul.

| Emma24dsxd a răspuns:

Am fost in situatia ta in scoala generala, mi-a placut de un baiat timp de 3 sau 4 ani..tot ca si tine mii se parea ca se uita doar la mine si chestii de genul.dar daca si ar fi dorit ceva cu tine ti ar fi spus mai ales ca are iubita, decii nu este timid, nu o spun cu suparare pentru ca si la mine a fost la fel si asta e adevarul..in ziua de azi il mai vad din cand in cand.dar zambesc si merg mai departe ..copilarii happy