| valhala90 a întrebat:

Buna TPU.Am nevoie de sfaturile voastre in legatura cu o relatie.Eu sunt genul de baiat care devine foarte timid cand vine vorba de saruturi si alte chestii mai intime.in rest nu am probleme de genu.Si din pacate, din acest punct de vedere a aparut o problema:2 foste prietene de-ale mele(cu care nu am fost mai mult de o saptamana) mi-au reprosat atunci cand s-au despartit de mine ca nu stiu sa sarut.Adevarul e ca nu stiu.Si acum, o fata mi-a cerut prietenia si imi este efectiv frica sa ii zic DA deoarece nu le am cu d'ale sarutului. Poate pentru unii e o chestie prosteasca, dar pentru mine, a devenit un mare impediment.Deci intrebarea mea este urmatoarea:cum sa pot saruta o fata(pas cu pas daca e necesar) in asa fel incat chiar sa ii placa si sa nu mai am probleme in acest "domeniu". Va rog sa ma ajutati. Ofer funda pentru cel mai bun raspuns!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hai că nu este greu, trebuie să controlezi un pic situația.
Când îi atingi buzele atinge ușor și cu vârful limbii, și ușor, ușor te lași dus de val. Posibil și fata să știe să sărute și te comporți în tocmai.
Doamne, ce am ajuns și eu să mai scriu.
Succes și lasă frica că nu este de tine. Hai că poți.
Pa, pa.

| AliceHappyGirl a răspuns:

Sarutul vine de la sine. Nu cred ca exista o tehnica anume. Si in plus de asta este diferit cu fiecare persoana. Ai doar grija sa nu "o ineci" (adica sa nu ii bagi limba prea adanc in gura; eventual o scoti f putin) si sa nu ii lasi bale big grin adica sa nu fie prea umed sarutul.
O alta idee ar fi, daca ai o prietena foarte, foarte buna sa ii zici ca habar nu ai sa saruti si sa o rogi sa te invete. E mai ciudata chestia asta, dar cred ca ar functiona happy
Nimeni nu s-a nascut invatat. Sunt convinsa ca vei reusi. Succes!

| Pastiluţă a răspuns:

Uite,relaxează-te!
În primul rând mi s-a părut aiurea ca o fată să-i ceară prietenia unui băiat thinking Mă rog, în legătură cu sărutul.
Nu poţi învăţa asta. nu e ca lecţia la chimie.
Totul vine de la sine.Atunci când o săruţi pur şi simplu relaxează-te (pentru că un sărut solicita toti cei 34 de muschi ai fetei, nevermind) lasă-te dus de val happy
Totul va fi binewinking
O zii bună! happy

| Lummy a răspuns:

Pai poti incepe cu o mangaiere plina de dragoste apoi, apoi.momentul adevarului.o saruti(o pupi intai apoi ii bagi limba in gura si cu grija, cu vafrul limbii ii atingi varful limbii ei. apoi iti rotesti limba in jurul limbi ei)...lasa totul sa vina de le sine:d

| ursuletu a răspuns:

Imi amintesc si eu primul meu sarut... ce vremuri.

| Abys7 a răspuns:

Am avut acceasi problema ca si tine.Si i-am spus fetei resp canu stiu...si nu m-a refuzat, ci chiar m-a invatat si apropo uite un site care o sa te ajute http://www.cumsaorice.ro/articol/Relatii/105/Cum-sa-sarut.html si fii tu insuti...SUCCES!