| smile a întrebat:

am nevoie din nou de ajutorul vostru.Eu sunt in clasa a 9 a si sunt la liceu in buc.Cls 1 -8 le-am facut undeva la tara. A trebui =t sa ma mut de la tara pentru ca am terminat cls a 8 pentru a face liceul la bucuresti.Acolo la tara mi-a placut de un baiat si inca mai simt ceva pentru el dar nu sunt sigura.Fiind la buc am pastrat legatura cu acest baiat si i-am spus pe mess ca il plac (asta s-a intamplat in timpul vacantei de vara ). I-am spus si el mi-a spus ca sa vin la tara sa ne intalnim noi doi singuri. Eu eram entuziasmata. A venit vorba despre sex si am fost de acord sa ma culc cu el eu nestiind ca are iubita(am spus ca vreau sa ma culc cu el in gluma, isa gluma sa ingrosat). Se pare ca el era beat cand am avut discutia si gagica lui stia tot ce vroiam sa facem.Deci m-a luat la misto.Am rupt orice legatura cu el nu am imi vorbit din septembrie si azi i-am dat accept pe mess si am vorbit cu el. Ma intrebat daca ma deranjeaza ca mi-a bagat id in lista si i-am spus nu.Ma intrebat daca il mai iubesc ca el nu mai are gagica si mi-a zis daca vreau sa fiu gagica lui ca si-a dat seama ca a gresit si ca ii pare rau ca a ratat sansa de a fi cu mine si ca regreta mult de tot.Il cunosc de 5 ani stiu ca a fost beat. Merita o a doua sansa? CE SA FAC? sa ii spun ca m-am razgandit si ca mai simt ceva pentru el cu toate ca i-am spus ca nu mai tin la el? Ajutati-ma va rog tin sa precizez ca ne desparte o oarecum distanta si ca nu ma duc la tara decat in vacanta. CE SA FAC?

Răspuns Câştigător
| Ramooon a răspuns:

Nu vreau sa fiu rea, insa sincer nu merita, nu este o scuza ca era beat sau mai stiu eu ce. In primul rand, acum esti aici, el acolo, odata porc o sa fie iar porc cu prima ocazie. Sincer Bucurestiul nu duce lipsa de baieti frumosi si daca crezi asta inseamna ca nu prea iesi din casatongue Sunt cinci ani dar daca nu a invatat sa te respecte in astia cinci ani nu merita. Abia acum cand nu are iubita s-a gandit sa isi ceara scuze si bla bla, putea sa isi ceara scuze imediat cand sa trezit si a realizat ce a facut, caci daca tine minte e clar ca stia ce face. Relatile la distanta rar merg, esti mica, sa tot cunosti baieti, sa tot fii dedezamagita de baieti. NU merita sa lupti, e clar ca nu il crezi daca ne-ai intrebat aici, cel putin nu suta la suta. O relatie trebuie a mearga de la sine nu sa stai sa te indoiesti mereu, daca o sa minta, insele, sau daca se imbata din nou si numai tine minte ce cu cine si in ce circumstante. Ai grija de tine, iubestete pe tine ca ceilalti sa te iubeasca si fate respectata si mai ales respectate, daca chiar vrea sa isi ceara scuze o facea fata in fata, sau macar la telefon, nu pe mess si nu dupa atat timp.

5 răspunsuri:
| SeNyS a răspuns:

Nu prea se merita.adica doar in vacante, plus ca pare a fi genul de smecheras.de ce sa iti faci zile amare? Nu e bine sa iti dezvalui sentimentele in fata, unui baiat, fiindca isi pierde interesul...mai bine ii dai doar un pic de inteles.nu e bine nici sa fii roata de rezerva, adica nu mai e cu aia si acum sa apeleze la tine.Probabil ca atunci cand i-ai zis ca vrei sa faci sex cu el s-a gandit ca esti usuratica, si poate acum te cauta, dar pentru ce i-ai promis in trecut!

Faci ce simti, dar cu un pic de ratiunewinking

| soare a răspuns:

Spune-i adevaru

| soare a răspuns:

Spune-i adevarul. Dar daca nu ai incredere in el. Spune-i ca nu

| G0oLaN a răspuns:

Ma sincer Nu merita! Pt ca era constient de ceeea ce face chiar daca era beaat! Si daca era baiat cinstit si cum zice ell ca nu si-a dat seama! Iti cerea scuze a 2 3 4 5! zi dar nu acum acum e prea tarziu pararea mea! In fine uite na id meu g0lan_mary si vorbim acolo mai multe :*

| MICHAel a răspuns:

Ce termen urat "gagica" oricum. sunt baiat si nu am inteles niciodata fetele care le plac de baieti care nu or sa aiba nici un viitor dar totusi se intampla iar apoi se casatoresc dupa incepe violenta conjugala si uite asa isi strica viata pentru ca i-a placut in copilarie de baiatul acela care a luat note mici in liceu, asa zisul "smecher" nu zic ca ar fi cazul tau dar ai grija cu cine ai de aface
Iar in cea ce priveste a doua sans ar fi bine sa il lasi, din cate ai spus tu reiese ca nu este un baiat cu caracter