| Djlsghtnquuw a întrebat:

Funda! Hei, am o poveste luunga.Deci,acum o saptamana m.am intalnit cu un baiat la un meci, care nu e din acelasi oras cu mine. E frumos, si mi se pare ca ma cam ia la misto. Vorbim in fiecare zi la telefon, pe mess.Si aseara era cam beat, ametit, ma rog.Si mi. a spus ca ma place, si m. a intrebat daca vreau sa fiu cu el.Am spus da, a zis ca o sa vina in weekend sa ne intalnim. Dar azi m. a intrebat ce am vorbit aseara cu elstraight face. Deci nu tine minte ca suntem impreuna. Ce sa fac? straight face

Răspuns Câştigător
| AndaWest a răspuns:

Sa te comporti ca si cum ziua de ieri nu a existat, se poate sa se faca prost ca sa vada ce spui tu. daca iy esti simpatica va insista

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ii spui, "cum?! Nu-ti amintesti?!?! M-ai intrebat daca vreau sa stau cu tine, si am acceptatstraight face, oare a fost o greseala ca am admis?" Spune-i cam asa, in acest gaz, el se va simtii un pic prost, mai ales daca te arati afectata de aceasta intrebare a lui. Si apropo, daca chiar te ia la misto, eu nu vad de ce mai stai cu el sincerstraight face. In fine, nu e treba mea, nu ma bag, mi-am zis parerea, daca vrei sa o urmezi bine daca nu tot bine! O zi frumoasa!kiss

| Djlsghtnquuw explică:

@Eileithy,am schimbat eu subiectul, chiar daca el insista sa ii spun.

| AnneMarri a răspuns:

sa-i dai dracul

| AnneMarri a răspuns:

ca nu te iubeste

| anitza2000 a răspuns:

Eu i-as fi spus ca m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el...dar el o sa intrebe ce ai raspuns si aici nu trebuie sa ii dai raspunsul si sa fi discreta...nu stiu, tb sa te gandesti putin mai mult la asta, ai 2 solutii :1.sa ii zici dar sa risti, in caz ca nu te place si 2. sa nu ii zici sperand ca o sa te intrebe a doua oara (asta in caz ca chiar vrei sa fi cu el si in caz ca nu te place.asta ar fi cazul cel mai rauhappy )

| Eileithy a răspuns:

...si care a fost raspunsul tau? I-ai inchis? Pt a te ajuta, aveam nevoie sa stim ce i-ai zis. Daca inca nu i-ai dat un raspuns, ii poti spune ca ti-a cerut prietenia iar tu nu i-ai dat un raspuns imediat, ramanand sa te gandesti ( avand in vedere ca el nu-si aminteste, poti pica in penibil daca el nu vrea ac lucru, tu spunandu-i ca ai acceptat deja).

| BuburuZza_5861 a răspuns:

Eu spun sa ii zici totul. ii spui frumos toata intamplarea, il intrebi daca este adevarat ceea ce a spus, sau ii zici ca daca nu este adevarat si a zis asta numai la betie sa nu`si faca griji. apoi poti sa bagi niste texte, de genul, oricum nu imi venea sa cred, stiam ca totul va fi o minciuna doar. poate il faci sa se simta vinovat. si daca tot aveti ocazia sa vorbiti deschis, intreaba`l daca simte ceva pentru tine. eu sper sa te placa baiatul si sa fiti impreuna. tine`ne la curent pentru ca eu chiar sunt curioasa de cum se va termina totul. happynu il mintii pentru ca poate fi doar un fel de "test" din partea lui.

| stelear a răspuns:

Intalnestete cu el daca il placi si vb si ii zici exact partea asta sa il faci pe el sa se simta prost, ii spui ca esti de acord sa ii dai o sansa intrebandu-l daca si el doreste. specifica partea aceea sa se simta mic in fata ta.