| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie mare de ajutor..sunt intr o relatie de 1 an si prietenul meu pleaca din tara la mama lui in Italia timp de 4 luni.am 17 ani, el 19. sunt disperata, simt ca mi se rupe sufletul stiind ca maine seara pleaca. adica nu e vorba de inselat pentru ca nu se pune problema dar asa faptul ca pleaca si nu o sa ne mai vedem ma distruge. vreau sa imi dati niste sfaturi.sad

8 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Cumpara un dildau...trec printr-o situatie asemanatoare si iti spun ca o sa te obisnuiesti dupa ceva timp

| anamaria0974 a răspuns:

Heii, stiu cum e! La mine a fost invers eu am plecat la mama pentru 3 luni jumatate in Spania, am crezut ca mi se rupe sufletul nu alta, dar tot ce am facut a fost doar sa ma gandesc la clipa cand il voi revedea din nou si la momentul cand ma va strange in brate, asta mi-a dat o mare putere, in ciuda timpului care a trecut nespus de greu, dar a trecut. Mi-a fost greu dar intr-un final am trecut peste. Fii tare si ai incredere in el, vor trece si lunile astea. Te pup! Ai grija! :*

| MiruD a răspuns:

Trec prin aceasta situatie. Primele 2 luni sunt foarte grele. Dupa aceste luni te obisnuiesti.
Doar ca iti trebuie o activitate ca sa nu te gandesti la el mereu. Si timpul va trece foarte repede.winking

| Public22 a răspuns:

Stai linistita ca 4 luni vor trece repede, cand ti-e dor de el vorbiti la telefon, va scrieti, va vedeti pe net. Trebuie sa nu te gandesti mereu la asta, petrece-ti timpul cu prietenii.

| Peaches a răspuns:

Stiu ca e greu. Este foarte neplacut gandul ca persoana iubita este atat de departe de noi, indiferent de durata.
Dar totusi, gandeste-te ca tipul pe care il plac eu trebuie sa plece l facultate in Bucuresti anul viitor. Eu mai am cativa ani de liceu de facut, pe urma voi pleca si eu la facultate. Deci cred ca o sa treaca vreo trei-patru ani...
Sfatul meu pentru tine este sa iti blochezi gandurile inspre el, prin activitati simpatice si un program incarcat cu hobby-urile tale. Succes!winking

| tombraiderunderworld a răspuns:

Buna. Ar trebui sa-ti gasesti o activitate sa te tina distrasa adica sa nu te mai gandesti la el. Bafta. Ai grija.

| tslex a răspuns:

Stii cum se spune, IUBIREA INVINGE TOT! mai ales o perioada de 4 luni..eu nu suport sa nu mi vad prietena cateva zile, dar 4 lunistraight facestraight facestraight facestraight face Stiu ca ti se rupe sufletul, dar trebuie sa fii tare! puteti vorbi la telefon, pe net..chiar daca nu se compara cu intalnirea fata in fatastraight face..asta e asa ca o rezerva. iubiti-va mult si sincer si sa vedeti cat de dulce va fi revederea

| andrei97s a răspuns:

Buna! eu nu stiu ce este in sufletul tau, in schimb pot sa iti dau un sfat fii tare, o sa vezi ca te obisnuiesti cu idea asta iar daca in caz ca nu te obisnuiesti poti sa vii la mine sa...