| euuuu a întrebat:

straight face Am nevoie urgenta de niste sfaturi. De 2 luni ne-am despartit( deoarece am fost nevoita sa aleg intre el si prieteni, iar eu am ales prietenii, pentru ca au fost alaturi de mine mereu) si nu l-am mai vazut de atunci. Imi este dor de el. El are pe altcineva acum si eu la fel, dar eu nu il iubesc pe actualul meu prieten. eu il iubesc pe fostul. Fostul stie ca imi e dor de el, dar mi-a spus ca nu vom mai fi niciodata impreuna. Ceea ce doare foarte tare. Imi este dor de el si as face orice sa ma impac cu el.Am incercat sa ii explic, dar tot la cearta se ajunge.Mai am vreo sansa sa ma impac cu el? Daca da, va rog spuneti-mi ce as putea sa fac sa il impresionez si sa ii arat ca eu il iubesc cu adevarat.( mentionez ca am fost cu el 1 an). Ma simt singura si goala fara el. Plang in fiecare zi si il vreau langa mine.
Rog seriozitatestraight face.

Răspuns Câştigător
| costel24ro a răspuns:

Daca te iubeste ai sanse! primul lucru care trebuie sa-l faci e sa renunti la relatia actuala pentru ca nu e corect fata de baiatul cu care esti acum si nici fata de tine. apoi incearca sa ii explici ca ai renuntat la relatia actuala,ca il iubesti si incearca sa vezi ce e in capul lui, ce simte, daca nu mai simte nimic... dragoste cu sila sau din mila nu se poata.dar fara o discutie sincera intre 4 ochi nu ai cum sa afli.cu bine si mult succes!

2 răspunsuri:
| costel24ro a răspuns:

Buna.nu pot sa dau msj p privat, dar daca vrei da-mi add, am acelai id ca si username-ul

| MaDeclarFan a răspuns:

Mai intai,trebuie sa te desparti de actualul prieten pentru ca doar te chinui pe tine. Daca te iubeste,o sa vina el la tine.Tu doar trebuie sa-l lasi un timp sa se gandeasca si sa-si puna ordine in ganduri. Daca o sa-i fie si lui dor de tine,o sa se intoarca si o sa-si ceara scuze, dar daca nu, trebuie sa-l uiti pentru ca altfel te vei distruge.Succes!