| VeronicaBD a întrebat:

Am o curiozitate. Vi se pare posibil sa mergi la doar cateva intalniri cu o persoana si chiar si dupa mult timp sa mai simti ceva cand o vezi? Adica eu am iesit cu un tip care pot spune ca inca de la a doua intalnire m-a impresionat cum nimeni altul si felul in care vorbea si inteligenta lui, tot, era wow. Nu a iesit nimic din asta, dar dupa cateva luni l-am revazut(acum sunt intr-o relatie si el la fel) dar am simtit ceva ciudat in stomac si el parea la fel de incomod. Adica ne-am oprit sa vorbim putin, m-a pupat pe obraji, am glumit, dar se simtea o tensiune. Se poate sa mai simti ceva dupa asa o legatura de scurta durata, cand vezi acea persoana cu care te-ai sarutat si tinut de mana si impartasit chestii personale? Nu il vreau inapoi si probabil nici el pe mine, dar totusi am simtit cateva minute senzatia aia ciudata.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu s-a legat nimic intre voie, nu poate fii nimic, doar stanjeneala ca v-ati reintalnit dupa ce v-atiu despartit.
Unii ar numii asta: inconfortabil.
Ideal era sa nu va opriti si sa va vedeti de drum, un simplu slaut era mai mult decat necesar, in felul asta nu va mai puneati in situatia aia tenstionata, nici unul din voi.

| Nika29 a răspuns:

Poate ca si el la randul lui a avut impresii bune despre tine și poate că avea în plan să vă cunoașteți și mai mult dar nu s-a primit sau altceva. Totul poate fi. Dar senzația ta poate fi explicată că e doar o mică stânjeneală că nu va-ți văzut după o bună perioadă de timp. Dacă observi în continuare mai mari sentimente față de acea persoană, ar fi bine să recunoști prietenului tău.

| VeronicaBD explică (pentru Nika29):

Nu ma mai gandesc la asta in sensul acela..romantic, doar ca ceva s-a miscat in mine acele cateva minute. M-am inrosit in timp ce vorbeam cu el si cred ca a observat si el