| Dia95 a întrebat:

am o dilema si nu stiu ce concluzie sa iau, sper ca voi sa ma ajutati. DEci, e vorba despre un baiat ideea e ca am vorbit o luna incontinuu, imi dadea mesaje in fiecare zi de 2 3 ori pe zi, mi-a spus ca ma place am vorbit oarecum despre noi dar acum nu ma mai cautat de 2 zile azi e a 3-a zi..ideea e ca in luna asta de cand ne cunoastem nu ne-am mai intalnit niciodata, cand ne-am cunoscut tocmai urma sa luam vacanta si eu am venit acASa si nu ne-am mai intalnit dar dupa cum spuneam am tinut legatura...el munceste dar nu e o scuza asta...ideea e ca nu stiu ce s afac acum, sa ii dau eu un mesaj, sau sa astept in continuare sa vad daca imi da el sau nu? chiar nu stiu ce sa cred, nu as vrea sa ii dau mesaj dar nu stiu ce sa cred, ma gandesc ca poate intre timp a vazut alta fata, sau eu stiu nu il mai interesez eu si de asta nu ma mai cauta. Ce parere aveti? multumesc anticipat

16 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Posibil sa fie chiar ocupat si sa n-aiba timp de telefon.
Tot la fel de posibil e si faptul ca poate nu isi mai doreste sa pastrazi legatura.
Mai exista si alte cauze: poate n-are credit,poate a patit ceva.
Tot timpul tragem concluzii pripite,inainte de a ne informa.
Eu zic sa-ti iei inima in dinti, si sa-l suni.
Vezi ce are de spus!
Daca nu iti raspunde astazi, il mai suni si maine.
Daca nici maine nu-ti raspunde, nu-l mai suni niciodata.
Si nu-i mai dai nici mesaje.
Ok?
Hai, succes!

| h3r a răspuns:

Dacă vrei să-i dai mesaj, o faci și gata.

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns (pentru h3r):

Pai stai ca momentan a vorbit cu el decat la telefon 1 luna dar urmeaza sa o si faca ai rabdare ca o vedem peste ceva timp cu o alta intrebare gen "hei TPU mi-am tras-o cu iubitul si eu am 15 ani asa si el a ejaculat spontan in zona ochiului meu stang si acuma ma doare burta e posibil sa fii ramas gravida?" mda...

| h3r a răspuns (pentru BADBUNNYaruncacubanii):

Păi așa-s ele, încep cu dreptul.

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns (pentru h3r):

Ahammm dar nu o sa vezi vreodata de la ele vreo intrebare gen " hei TPU am 15 ani si in loc sa merg la scoala si sa ma joc cu fetele in parc sa ma uit la desene sa imi fac temele sa citesc o carte etc etc eu vreau sa mi-o trag cu baietii dar voi ce parere aveti sa mi-o trag numai in urechi in nas la subrat sau deloc sau nu stiu ce? " bine nu ca m-ar interesa pe mine dar in schimb le vezi toata ziua pe aici ca si-au tras-o si ne intreaba pe noi daca ce si cum ca sunt speriate. really? dar cand ti-o tragi nu te mai sperii? nu stiu daca sa rad sau sa plang pe bune big grin

| h3r a răspuns (pentru BADBUNNYaruncacubanii):

Le iei pe toate și le dai cap în cap.
Și tot ele sar când le spui adevărul, ori cel puțin le avertizezi.
Ne mulțumim cu faptul că n-am avut parte de aceste „zile" și mergem mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce cred eu?
Daca vei sta asa, asteptand un semn din partea lui, o sa te macini intr-una si nu vei putea face nimic din cauza ''stresului''. Cunosc tare bine sentimentul.
Ca sa te mai ''linistesti'' putin, trimite-i un mesaj.Nu ai ce sa pierzi, daca faci asta!

Nu te mai framanta, trimite-i mesaj si vorbeste cu el!
O seara placuta happy

| stark47 a răspuns:

Poate ca te-ai avantat tu prea mult iar el facea doar conversatie. dupa ce a vazut ca ai luat-o in serios a incetat ca situatia sa nu degenereze si mai mult.ar trebui totusi sa-l intrebi daca il deranjezi cautandu-l si daca da, sa incetezi sa-ti mai pierzi timpul.

| AnonymousTPU007 a răspuns:

Uite,iti spun din proprie experienta...eu de fiecare data am inceput conversatia cu o fata pe fb fiindca imi placea da ea.Ea niciodata nu a inceput conversatia/dialogul cu mine si eu incep sa cred ca nu este interesata de mine. Poate asta crede si el.Eu n-am foarte multa experienta in astea, eu mi-am spus parerea.
Un sfat de le tine e bine-venit.Ce sa fac in legatura cu acea fata?

| Dia95 explică (pentru AnonymousTPU007):

Iti zic fix cum am facut eu.e pobil sa te placa, dar sa nu vrea sa se bage in seama cu tine, sa te deranjeze sau pur si simplu e obisnuita sa o saluti tu...dar dupa ce o sa incetezi sa o mai saluti e foarte posbil sa fie "disperata" cum sunt eu acum laughingnu o mai baga in seama si daca te cauta ea inseamna ca te place.e si variantaa sa nu te placa, asta doar tu stii avand in vedere ce ati vorbit voi... sper ca te-am ajutat putin :*:* multumesc si eu pentru sfat

| AnonymousTPU007 a răspuns (pentru Dia95):

Da...sau e posibil sa nu ma caute ca stii cum e...baietii sa faca primul pas, ei sa inceapa de fiecare data dar tu sa nu dai nici un semn cum ca inca iti mai place de el.winking
Poate imi zici tu ceva subiecte ca eu chiar habar n-am ce sa mai vorbesc cu ea...

| Dia95 explică (pentru AnonymousTPU007):

Sincer prin asta trec si eu acum. vreau sa vorbesc cu el, dar nu mai am ce.imi da mesaje cu ce fac. bine tu.ce ai m-ai facut si atat straight face habar nu am ce subiect sa mai incep cu el si imi amintesc ca in priemle 2 saptamani vorbeam o gramada, ma gandesc ca poate si distanta si pentru ca nu m-am vazut cu el deloc in luna asta straight face deci nu stiu ce sa iti zic laughing

| IsabellaMood a răspuns:

Daca nu mai are omul credit?! Daca ai inceput sa te atasezi de el poate ar fi bine sa ii dai un mesaj sau sa il suni. Ce ai de pierdut daca incerci? Toate bune! happy

| gabii97 a răspuns:

Da-i mesaj! ce e asa greu?

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns (pentru gabii97):

Pai nici eu nu stiu am impresia ca ori noi suntem nebuni si nu intelegem importanta unui sms in totalitate ori cineva are morcovelu ca este prea mica si ii trebuiesc gagici. asta da este foarte greu. hmm... big grin

| Dia95 explică (pentru BADBUNNYaruncacubanii):

Hello, scuze am aproape 18 ani. Si ideea era ca sunt indragostita de el, nu voia nimeni sa si-o tragaa! dar vad ca numai acolo iti fuge mintea oh go on