| sayWhaaat a întrebat:

am o intrebare care e pusa destul de frecvent pe aici, dar in general de analfabeti, incapabili, sau de cei prea introvertiti. Am 18 ani si pana acum nu am avut decat o relatie, si aia cand aveam vreo 13-14 ani. Eu sunt foarte sociabil, vorbesc cu fetele foarte destins, sunt deschis, si pot spune ca ma comport foarte natural indiferent de situatie. Sunt destul de istet, nu printre primii din clasa pentru ca este o clasa de elita de mate-info, dar am pretentii de medie peste 8 la bac, nu sunt vreun incult,sau descaltat, deci nu stiu unde gresesc. Nu m-am chinuit niciodata sa imi fac o prietena,intotdeauna am crezut ca lucrurile astea pur si simplu se intampla, insa vad ca nu e chiar asa. De curand m-am implicat sentimental cu o fata, insa cand i-am spus ca o plac mi-a raspuns politicos ca este indragostita de altcineva. S-a intamplat acum vreo saptamana insa inca "doare". M-am indragostit doar de 2 ori pana acum,prima data a mers bine,a doua oara mai rau,dupa cum am spus.
V-as ruga frumos sa nu-mi spuneti ca mi-am facut o descriere ca sa ma dau mare sau lucruri de genul, ci pur si simplu consider ca am o problema si v-am spus cat mai multe lucruri despre mine,in speranta ca ma puteti ajuta happy.
Eu cred ca problema este la faptul ca nu prea ies, prin parc, la o bere / un suc cu prietenii,dar asta e din cauza ca nici nu stau in orasul unde invat,fac naveta dintr-o localitate din apropiere, si am programul cam restrans din cauza ca trebuie sa si invat.
Mi-am tot zis,sa astept pana in vara,eventual pana ajung la facultate, ca am eu timp de fete, dar am devenit oarecum frustrat ca nu am si eu o prietena cu care sa imi petrec timpul liber...
Nu mai stiu, voi ce credeti?happy

Răspuns Câştigător
| hatakamanusi a răspuns:

Dupa caracterzarea ta, esti o persoana super, asta inseamna ca daca vei iesi mai mult prin lume vei fi popular si fetele multe vei avea si dragoste si pasiune si iar fete...big grin

7 răspunsuri:
| Scarlettt a răspuns:

Oh si eu sunt in cazul tau numai ca ne despart sexele, eu sunt fata happy Tot asa si eu sunt isteata, frumoasa (satena, ochi capriu alunitesi gropite, 1.60, neah am dat si eu o descriere laughing))) ) Nici eu nu prea ies dar nici cu invatatul nu ma omor ca sunt inca in clasa 9a happy
In fine si eu aveam iluzia ca faza cu dragostea se va intampla de la sine dar nu e asa. In fine eu cred ca noi doi mai trebuie sa mai asteptam macar pana in clasa 12 happy(eu ) la baietii e mai simplu

kiss :*

| Felys a răspuns:

Sunt oameni care se indragostesc si la 50 ani si tu iti faci griji ca ce-a de-a doua fata te-a respins, sa fim seriosi, vei avea ocazii suficiente ca sa ai de unde alege in toata viata ta

| Pool77 a răspuns:

Cupidon pe unde esti ma?

| sayWhaaat explică:

Sincer nu prea stiu cui sa dau funda, toate raspunsurile voastre au fost incurajatoare, si va multumesc happy.

| Pool77 a răspuns (pentru sayWhaaat):

Dami-l mie ma nu face misto.Ti-am zis eu destule laughing

| FaithGaga a răspuns:

Nu e nicio problema daca fata aia a zis ca e indragostita de altcineva. Macar nu si-a batut joc de tine. Stai calm ca pana la urma o sa iti mai placa de fete. Si eu sunt exact ca tine. Nici eu nu prea ies afara cu prietenii si pana acum mi-a placut doar de 3 fete. Si de fiecare data a mers rau! Poate ca daca acum nu prea iesi din casa, atunci cand o sa ai o prietena o sa iti doresti sa nu stai o clipa in camera ta pentru ca vei vrea sa te ntalnesti cu fata aceea. Nu-ti face griji ca asa am fost si eu dar mi-am dat seama ca mai bine stau in banca mea si astept momentul potrivit happy

| LadyXable a răspuns:

Stai linistit! Problema e ca nu ai iesit prin oras...sau poate ca nu ai intalnit fata potrivita inca thinking