| Mariiuta a întrebat:

Buna TPU..am o intrebare de ce toate fetele fac sex la o varsta asa de mica? oare ele nu gandesc? de ce cred ca e bine? eu am 16 ani si cu unii baieti care am stat mi-au cerut asta eu am refuzat si ne-am despartit.ce parere aveti despre aceste lucruri? funda cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| demongirl a răspuns:

Buna! Si eu am aproape 16 ani si sunt de aceeasi parere cu tine.Adica,ce obtii daca iti incepi viata sexuala mai devreme? Sunt de parere ca ar trebui sa asteptam atat cat este cazul, nu trebuie sa o facem mai devreme decat trebuie sau sa ne lasam conduse de acesti"hormoni"ai nostrii.Cred cu tarie ca viata sexuala trebuie inceputa odata ce esti pe deplin pregatita,dar un rol important il joaca si persoana cu,care o faci pentru prima data pentru ca persoana respectiva trebuie sa ocupe un loc important in viata ta, iar daca baiatul cu, care o faci te iubeste acest moment al inceperii vietii sexuale va fi unul magic si de neuitat. Daca nu o faci cu persoana potrivita mai tarziu ai putea regreta amarnic.Iar daca iubitul tau iti cere sa te culci cu el si tu nu vrei asta, atunci nu te iubeste, daca te-ar iubi cu adevarat nu ti-ar cere asta.O simpla parere.Pa pa!

9 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Pai nu e asa de grav, nu a murit nimeni din sex, din contra, uneori chiar sexul este inceputul unei noi vieti happy Poate sa faca si la 12 ani, nu e problema mea happy

| unknownn a răspuns:

Esti fata desteaptawinking

| EuCeaANiumanui a răspuns:

Iully ai dreptate nu e bine sa incepi viata sexuala devreme dar eu cred ca ar trebui sa o incepi cand te simti pregatita, si mai ales trebuie sa o faci cu pers iubita

Răspuns utilizator avertizat
| TheSmith a răspuns:

Draguta...sex faci prima oara cand simti ca ai gasit baiatul potrivit...nu te da asa pe tava cum fac majoritatea. Observ ca este o moda in a face sex, de la o varsta frageda, chiar asa cool vi se pare voua?( nu ma refer la tine)

| MariaFcsb1 a răspuns:

Pai asa sunt fetele si baietii din ziua de azi numai la asta se gandesc doar pe asta se intretin relatiile ...Pe mine sincer ma dezgusta astfel de oamenii care zic ca am facut aia i-am facut aleia nu stiu ce.straight face Daca am o fata de nici 12 ani in scoala care se gandeste la astastraight face ca au facut banchet ''ca au dansat pe mese '' cica ..Ca i-au tras unii de bluza.De unde nu-i adevarat vrea sa se uite baietii la ea imi zicea sa-i zic lu unu ca cica are sani mai mari ca ai meilaughing) Frate ce pana mealaughing De unde sa stiu eu ca-i asa poate nu-i asalaughing

| Mariiuta explică:

Multumesc mult la toti :* pacat ca nu am putut da funda la totisad

| MayaTrixx a răspuns:

Am aproape 16 ani, si am facut-o prima data acum 3 luni.Nu era o relatie foarte serioasa sau ceva de genul asta, dar am facut ce am facut pentru ca m-am simtit pregatita si nu imi pare rau pentru asta.De ce unele fete isi incep viata sexuala atat de devreme? Ei bine pentru ca apare fat-frumos care evident este cu cativa ani mai mare, si care nu este capabil sa isi gaseasca pe cineva de varsta lui.Romeo o face pe Julieta sa se indragosteasca foarte bine, apoi intra in actiune...incep apropourile.Majoritatea pustoaicelor accepta pentru ca intervine acel "il iubesc si nu vreau sa il pierd". Esti o fata desteapta daca' consideri ca asa ceva nu este pentru tine si sti cum sa spui NU.winking

| AlisaIsa a răspuns:

Hi. Si eu am 16 ani. Si am facut deja, intelegi. Si cred ca am facut cea mai mare greseala. De ce am facut-o? Pai, hormonii astia, na! De ce nu toate fetele o fac? Pentru ca fiecare fata e diferita, fiecare are parerile ei despre sex.
Iti dau un sfat, maia steapta macar 2 ani! Sa nu faci aceiasi greseala pe care am facut-o si eu!