| Andrei19283746 a întrebat:

Am o intrebare: eu si prietena mea suntem impreuna de jumătate de an si ne intelegem perfect. insa nu stiu de ce nu vrea sa imi cunoască parintii; de fiecare data cand o invit la mine refuza si nu inteleg de ce. ce parere aveti? ce ar trebui sa fac? mentionez ca eu am fost de multe ori la ea acasă și i am cunoscut si familia.

9 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Discuta mai mult problema cu ea si poate in final o convingi sa mearga sa-si cunoasca viitorii socri.

| LoveSleep a răspuns:

Vorbește cu ea, omule, nu mușcă. Închide-o afară în ploaie și las-o să intre doar când acceptă să-ți spună motivul.

N-aș vrea ca o fată să-mi cunoască părinții decât dacă suntem de 5 ani împreună și vrem să ne căsătorim. Nu înțeleg de ce ar trebui s-o facă. Singurul motiv pe care îl văd, e că ar fi bine doar pentru ca să nu vă întâlniți afară mereu și să faceți sex prin Ferentari după niște tomberoane.

| Andrei19283746 explică (pentru LoveSleep):

Nu e neaparat ca vreau sa imi cunoasca parintii, dar nu inteleg de ce refuza sa vina la mine pe motiv ca nu vrea sa ii cunoasca laughing adica m am cam saturat sa iesim mereu in cafenele.

| Doub a răspuns:

Poate are emoţii, ce drăăăguţ. :3

| BibiMilano a răspuns:

Poate ii este rusine...si mie mi a fost cand am fost la prietenul meu acasa sa i cunosc parintii pe mine dupa o luna m-a invitat sa i cunosc parintii si ea dupa un an jumatate te refuza, ciudat poate nu vrea ceea ce vrei tu de la relatia asta poate nu are planuri de viitor cu tine

| Andrei19283746 explică (pentru BibiMilano):

Jumatate de an, nu un an jumatate. si da, cred ca am sa incerc sa vorbesc cu ea despre asta happy merci

| BibiMilano a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti foarte deschis cu ea pe subiectul asta

| andrddaa a răspuns:

Poate nu vrea sa ii cunoasca sau poate ii e rusine eu mi am cunoscut cumnatii si parinti lor la un an de cand sa cunoscut el cu sora mea si ea ii cunostea de mai mult timp.

| Andrei19283746 explică:

Va multumesc mult pentru pareri big grin