| BitKode a întrebat:

Am o prietena foarte buna de care sunt indragostit. In urma cu cateva saptamani un "prieten comun " a spus acestei fete ca eu am facut pariu cu el si ca nu o iubesc si chestii din astea urate. Eu nu am vorbit cu aceasta fata cateva zile deoarece nu raspundea la telefon, pe facebook nu intra si prin oras nu am vazut-o. De aproximativ o saptamana am inceput iar sa vorbim din o prostie. ne-am ciocnit unul de altul pe strada laughing eu ma jucam pe telefon si ea vorbea cu o prietena. De atunci ma suna pe fiecare zi, si i-am spus de prietenul ala ca a mintit si a spus ca si ea s-a certat cu el. happy In fine a vazut si ea cat mintea ala. Ieri am iesit in oras, si am ramas singur la o masa ( iesisem cu o fata si un baiat ) si am luat-o de mana, in brate si din cate am vazut si ei ii placea. Azi de dimineata cand m-a sunat am intrebat-o daca stie ca o plac si daca si ea ma place. A spus ca stie ca o plac si ca si ei ii place de mine big grin happy tongue Dar daca bat apropouri despre o relatie nu stie ce sa zica. Mai demult am vrut sa fiu cu ea si tot acest " prieten" ne-a despartit. Imi e teama sa nu fac vreo prostie si sa o pierd. Cum fac sa fiu cu ea?

Răspuns Câştigător
| MEduard a răspuns:

Saluut.

Drăgăstos, atent şi foarte comunicativ. Nu mai vorbim despre ajutor sau orice fel de sprijin. ( moral etc ). Nu mai lăsa lumea să vă despartă. Nu este okey. Mai ieşiți, mai vorbiți etc. Comunicarea & încrederea. Fără astea nu există o relație.