| Pupsionak a întrebat:

am o intrebare la care cer cie mai multe raspunsuri, am nevoie de parerile voastre.Am 14 ani si sunt virgina, baiatul cu care ma intilnesc acum are 16, il iubesc nespus de mult insa el ar vrea sa facem sex, eu i-am spus ca nu-i pot oferi asta pentru ca vreau sa ma pastrez pentru barbatul meu (cine stie cine va fi, poate el sau poate nu ) si totusi daca sincer eu il doresc putin sexual, uneori chiar foarte mult, insa ceva ma opreste si parca nu prea sunt pregatita.Nu ma pot lamuri, va rog spuneti-mi ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Links a răspuns:

Te opreste faptul ca esti o fata cuminte. Care are deminatatea ei. Problema este ca in vreumurile astea cam toate relatiile se bazeaza pe sex. Stiu multe persoane care si-au parasit parteneru/ra pentru ca nu vroia sa faca sex. Acele persoane NU AU IUBIT! Pentru ca daca el te iubeste, te va intelege, daca nu, inseamna ca nu te merita. Oricum sa stii de la mine, sunt baiat si pentru noi este cel mai mare chin posibil sa stam langa prietena noastra atata timp si sa ne abtinem daca ea nu vrea. Dar bineinteles trebuie sa ne conformam daca iubim cu adevarat. In concluzie fa sex doar daca nimic, dar absolut nimic nu te opreste si daca el zice ceva, asta e, chiar daca il iubesti nu poti "sa-i dai trupu tau" ori de cate ori vrea.

17 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Există două categorii de oameni care mai așteaptă noaptea nunții pentru marele pas: cei imaturi sau cei prea maturi (da, de vârsta bunicii).
Oricum, E PREA DEVREME SĂ FACI SEX.
Dacă prietenul tău insistă, dă-i papucii, e clar că profită de tine.

| nicaruaga a răspuns:

Daca ai un dubiu cat de mic inseamna ca nu esti pregatita si sincer ar trebui sa iei in considerare si relatia asta, daca te iubeste cu adevarat nu ar pune presiune pe tine deloc. nu am sa vreau sa fiu genul de persoana care sa iti zica sa mai stai pana la 18 ani, dar am sa iti zic ca trebuie totusi sa mai astepti. din punct de vedere fizic primul act sexual sincer nu cred ca e mare lucru, o durere de cateva minute si trece dar are un impact emotional urias si nu cred ca esti in stare sa suporti acel impact la 14 ani cand vad ca nu esti sigura pe tine langa un baiat care din cate vad eu nu te iubeste asa mult cum zice el

| grab a răspuns:

Daca nu esti pregatita nu te juca.
Accepta ca trebuie sa mai astepti 2-3 ani si asta e.
Nu fa o chestie regretabila.

| Cristiann25 a răspuns:

Alta care asteapta noaptea nuntii.Comunistilor!

| Sylvye a răspuns (pentru Cristiann25):

Stii macar cum a fost in perioada comunista, sau folosesti cuvantul asta cand ti se pare ceva anormal, fara sa ii intelegi sensul? Cati ani ai, 10?

| Pupsionak explică (pentru Cristiann25):

Stii poate nu-ti place asta insa eu socot ca e ceva normal sa te dedici toata la un singur barbat care vei sti cu siguranta ca nu te vei desparti cu el peste citiva ani, si acum in zilele noastre nu toate fac asa ...nushtiu cum voi avea eu pina la urma rabdare insa ma voi stradui, ca nu am de asteptat 100 de ani.

| Cristiann25 a răspuns (pentru Sylvye):

Am destui ani draga mea nu te mai agita atat ca stiu.happy

| Sylvye a răspuns (pentru Cristiann25):

Poate ca m-am agitat prea mult, dar foloseste cuvantul in contextul potrivit caci altfel lasi alta impresie. happy

| Cristiann25 a răspuns (pentru Sylvye):

Vad ca nu e intrebarea ta asta asa ca o sa te intreb eu ceva pe tine dar raspunzi sincer! Duci lipsa de atentie?

| ALEX2402 a răspuns:

Eu zic ca ati putea incerca doar cu atingeri, dar cu chilotii pe coi laughing) pentru ca mai tarziu vei regreta

| LiVeeee a răspuns:

E foarte bine ce faci, continua, daca nu vrea doar sa profite de tine si te iubeste si el la fel cum il iubesti tu, te va intelegewinking

| Sylvye a răspuns:

Hei. Ar trebui sa astepti pana cand sigur esti pregatita si la 14 ani nu ar trebui sa simti asta. Nu spun ca trebuie sa astepti pana in noaptea nuntii, dar 17-18 ani (cand ai si alta parere despre lume) macar ar trebui sa ai, pentru ca daca o faci mai devreme si iti vei da seama ca a fost o greseala, te vei gandi mereu la ea.

| maria_7379 a răspuns:

Spune-i ca nu sunteti nici unul pregatit nici fizic, nici emotional. Spune-i ca varsta perfecta este de la 18 ani cand esti si tu pregatita. Nu vreau sa te supar insa daca el nu te iubeste si vrea doar sa se culce cu tine? Eu zic sa ii spui ca nu sunteti pregatiti. Spune-i ca iti pare rau ca nu poti. Spune-i ca nu vrei ca dupa sa risti vreo sarcina. Dupa parerea mea eu zic sa ii spui daca macar te iubeste sau vrea doar sa se culce cu tine?

| Actaar a răspuns:

Urmeaza-ti inima.
(***-l)

| dmc a răspuns:

Eu zic sa nu incerci nimic, nici macar peeting.esti destul de mica pentru astfel de lucruri, nu urma si tu turma.Ai timp de sex, o sa te saturi.si nu-ti garanteaza nimeni ca relatia va dura. daca nu intelege, paraseste-l si gaseste-ti pe altul, esti la varsta la care trebuie sa experimentezi si sa copilaresti.Ar trebui sa astepti macar 2-3 ani pana sa te gandesti la o relatie serioasa ce implica si sexhappy

| Pupsionak explică:

Apropo el tot este vergin, si au fost vreo 3-4 zile in care discutam tema asta si el ma asigura ca pentru prima data no sa ma doara, si ca o sa fie atent si no sa ramin insarcinata si toate chestiile acestea, insa eu l-am rugat si deja un timp nu mai vorbim pe tema asta si cind il intreb oentru ce se intilneste cu mine? el imi spune pentru ca ma iubeste si vrea sa fim impreuna cu toate ca nu-i pot oferi aceea!

| Links a răspuns (pentru Pupsionak):

Mai citeste odata ce am scris eu, si mai gandeste-te putin. Intege-l, este foarte dar foarte greu la varsta de 16 ani sa te abtii, crede-ma. Daca nu vrei sex acum, ok, dar fi si tu mai perversa putin, sa-l faci sa se simta si el bine putin, daca nu, intereseaza-te ce-i ala petting si vedeti ce faceti.