| IoanaAndrada2345 a întrebat:

Am o intrebare serioasa la care astept raspunsuri serioase daca se poate.Sa incepem, acum vreo 10 zile am dormit la prietenul meu.Am facut sex de mai multe ori cu protectie(prezervativ). A treia oara cand s a intamplat prietenul meu a intrat pentru putin timp ( cam 30 de secunde) fara protectie, apoi a pus prezervativ si a continuat.Nu si a dat drumul in mine! Mentionez si ca deoarece am mai facut asta de 2 ori inainte,el isi dadea drumul foarte putin,cam un bob de mazare,fara ca sperma sa fie improscata afara(doar statea pe capul penisului. Acum urmeaza intrebarea mea: El inainte de asta nu s a spalat( greseala lui,stiu) si pur si simplu s-a sters (cred). Am mai stat o ora inainte de a intra neprotejat, timp in care penisul lui a fost in pantaloni.Este posibil sa fi ramas spermatozoizi pe penis? Adica vreau sa spun ca nu a durat foarte mult, si banuiesc ca spermatozoizii s-au sters pe pantaloni. As vrea raspunsuri serioase pentru ca acum prietenul meu e foarte speriat desi eu incerc sa ii spun ca nu a fost nimic. A fost si greseala mea pentru ca eu mi am dorit sa simt piele pe piele.Multumesc anticipat pentru toate raspunsurile! A! Era sa uit! Ciclul mi a venit pe 19 iunie si a durat 5 zile, adica pana pe 24. Am un ciclu destul de regulat care vine odata la 27-28 de zile.

Răspuns Câştigător
| kagome17 a răspuns:

In 15 min de la contactul cu aerul spermatozoizii mor...ai spus ca a durat o ora, deci nu ai cum sa ramai insarcinata...dar na daca luna asta nu iti vine ciclu e bine sa iti faci un test de sarcina

| IoanaAndrada2345 explică (pentru kagome17):

Multumesc mult pentru raspunsuri! Sunt noua pe acest site deci nu stiu cum sa raspund la toti asa ca voi scrie aici(imi cer scuze). Astept mai multe raspunsuri si apoi il voi desemna pe cel mai bun castigator!

| mihai69 a răspuns (pentru IoanaAndrada2345):

Pe penis n-or fi rămas, dar sigur erau prin uretră. Și din păcate ăia nu mor. Deși mici, sunt șanse să rămâi dacă o iei fără căciuliță în condițiile de mai sus!

| IoanaAndrada2345 explică (pentru mihai69):

Inainte de contact a fost la baie de 2 ori pentru a urina. Banuiesc ca au fost eliminati nu?

| mihai69 a răspuns (pentru IoanaAndrada2345):

Bănuiești relativ corect. Dar repet - nu se știe niciodată... Există o porțiune pe care urina NU o spală - e un fel de „supapă" acolo ca să nu treacă nici sperma în urină dar nici urina spre „oo". tongue

| mihai69 a răspuns (pentru kagome17):

E corect doar dacă sperma se usucă. Altfel, rezistă ceva mai mult.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe penis probabil ca nu au ramas, dar in uretra mai mult ca sigur au ramas cativa

| Blamely a răspuns:

Daca a stat o oră spermatozoizii au murit.

| BlackBi a răspuns:

Pai daca iti vine ciclul luna asta nu esti insarcinata, dar daca nu iti vine ar fi bine sa te duci sa faci un control.
Si o picatura de sperma daca curge este destul de mult.
Acuma tu trebuie sa astepi sa vezi daca iti vine ciclul.
Daca vine nu ai de ce sa iti faci griji.
Dar pe viitor protejat ar fi numai bine.