| Sin3d a întrebat:

Am o intrebare:
Sunt clasa a 7-a, am 13 ani si jumatate si a inceput sa imi placa de o colega.Aceasta colega are ca prietena buna o fata care ma place pe mine, dar eu nu o plac pe ea.Am vorbit cu o alta colega despre o fata de pe net, si cred ca ea le-a spus ceva si lor...pentru ca fata de care imi place imi zice cand trece pe langa mine uneori de 2 zile ca sunt "prost" si ca si prietena ei ma considera la fel...ma rog! Ideea e ca imi place de ea si nu stiu ce sa spun! Cand ne uitam unul la altul in ora eu fac niste gesturi din ochi si ea incepe sa rada.Asta cred ca e un semn bun.Intrebarea este:Cum sau ce trebuie sa fac sa ii arat ca o plac sau sa aflu ca si ea ma place? Nu vreau raspunsuri de genul iai nr. si sun-o sau vorbesc cu ea pe mess, fata in fata nu prea am curaj.Deci,daca aveti alta solutie as fi fericit sa o aflu, va rog! Multumesc >anticipat:!

Răspuns Câştigător
| ILkeCookies a răspuns:

Pai incearca sa o prinzi singura, si dai un trandafir, si fa-ti curaj si intreab-o daca te place, fai si cateva complimente

Sau daca chiar nu vrei in fata pune-i trandafirul in banca, sau in geanta si lasa-i un biletel

Eu asa as face big grin sper ca te-am ajutat

Noroc cu fata de care iti place thumbs up

2 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Si atunci ce ai vrea sa faci? Sa stai pe scaun si sa vina ea cu declaratii?
Normal ca trebuie sa vorbesti cu ea. Sigur are computer, internet... alea alea. Poti da usor de ea. I-ai id-ul, vorbesti cu ea ceva timp, incerci sa te dai pe langa ea apoi ii marturisesti sentimentele tale.

Take care.

| AcelTipArogant981 a răspuns:

Dai la pizdic