| Markusfrtt a întrebat:

Acum cateva luni am observat ca o fata pe care o cunosteam si ea pe mine, dar nu am vorbit niciodata, a inceput sa se uite mai mereu la mine si sa zambeasca. Dupa ceva timp a inceput sa imi mai lasa comuri pe facebook. Apoi am inceput sa-i las si eu. Va spun pe scurt pentru ca e mult. Dupa m-am bagat in seama cu ea pe facebook, am vorbit, dupa un timp i-am laut si numarul si vorbeam. Apoi am devenit mai apropiati, imi trimitea si ea.Eu ii mai lasam cate o inimioara( emoticon. sper ca am zis bine) dar ea imi trimitea pupici( prin mesaje) In timpul asta ea a inceput sa fie din ce in mai zambareata, adica zambea mereu cand ne intalneam si imi facea cu mana. Apoi acum cateva zile mi-a trimsi ea cand eram pe facebok, mi-a trimis inimioare de alea(stiti voi). Mi-a trimis dintr-o data si am continuat sa vorbim tot asa cu inimioare. Dupa ce aproape nu mai aveam ce vorbi, mi-a zis de amicul meu care a fost iubitul ei acum 1 an, dar au fost impreuna foarte putin timp, penutr ca s-a despartit ea de el, pentru ca ca el inca o iubea pe fosta. Mi-a zis ca o enerveaza la scoala in fiecare zi. Da indradevar ca nu o prea lasa in pace, glumeste oaracum cu ea. Si m-am gandit ca daca vrea sa-l faca gelos cu mine? Desi nu prea au mai vorbit de cand s-a despartit ea de el. Acum 1 luna i-a cerut numarul de telefon el, si ea i-a spus NU din prima. Deci ce credeti ma plac sau e doar "vrajeala"? DEsi ea pare ca ma place la felul cum se uita la mine. Mereu cand trec pe langa ea sau daca e la 50 de metir de mine laughing se uita-l la mine sau intoarce capup. etc Ar mai fi si altele de spus care sa aratate ca ma place dar e mult de scris. Deci? Scuzati pentru greseli, dar eram pe >telefon Sper sa intelegeti. Multumesc!

4 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Da, este o varianta sa fie indragostita de tine. Sa il faca gelos..nu prea..deci singura optiune pe care o ai e sa te dai cat mai bine pe langa ea si incearca sa o cuceresti complet.

| SkyPilot a răspuns:

Poate sa fie doar o joaca din partea ei. De ce nu o inviti undeva? Daca te refuza, chiar este o joaca.

| andutzu12345 a răspuns:

Dupa descrise te place foarte mult dar incearca sa fii precaut sa sa nu te atasezi prea mult de ea ca poate te lasa si o sa suferi mult asa ca las-o pe ia sa faca primul pas sa vedem daca chiar te place cu adevarat sau nu bafta.
fundita pllzz?

| Maria_Luiza_1999_QrDp a răspuns:

Dupa mine cum ai descris ea te place dar ca sa iti dai seama pune-i intrebari multe ce îi place sa vedeti ce aveti incomun si apoi invit-o undeva ascultama stiu ce zic ca sunt fata si am trecut si eu prin asta acum sunt impreuna cu el si daca vb cu ea la tel sau pe altceva dar prin voce incearca sa o intrebi daca vreti sa va intalniti sper ca te-am ajutat sper sa mearga