| SyMoNyKa_7276 a întrebat:

Buna TPU am o mare problema cu care ma confrunt.Si nu stiu cum sa ies din ea poate voi, ma puteti ajuta.DEci sa incepem.

De o saptamana si ceva m-am despartit de prietenul meu pentru ca era dupa alta fata de la el din clasa si am crezut ca e mai fericit daca ma despart de elsi se baga cu aia, numa ca dupa ce m-am departit nu s-a bagat cu aia ca lui nu-i place de ea. Si in ziua in care m-am despartit de el m-a intrebat pe mess daca il mai iubesc si eu i-am zis de ce te mai intereseaza si el a zis sa zic da sau nu si eu nu i-am raspuns nimic.Acum il vad in fiecare zi la scoala sis e uitata la mine parca cu multa tristete eu il iubesc foarte mult si stiti si voi cand iubesti pe cineva ai face orice ca el sa fie fericit.Azi cand am intrat seara pe mess o intrat si el si o intrat pe mine si m-a intrebat ce fac si eu i-am spus ca bine si el o scris la status :te iubesc andreea.Adica era noua lui prietena cu care m-a inselat in trecut dar l-am iertat atunci ca il iubeam prea tare in fine sa ne intoarcem la povestea mea. Iar eu i-am spus pe mess ca trepuie sa-i zic ceva si el a zis ce? zi? iar eu i-am spus ca ar fi mai bine sa nu mai vorbim deloc si el m-a intrebat de ce... Iar eu i-am zis ca prietena lui mi-a spus sa nu mai vorbesc cu tine sa nu te mai bag in seama ca daca nu inteleg o sa se intalnesca ea cu mine si ma face ea sa inteleg. EL a spus ca : Da cred si eu ca asa ar fi mai bine ca nu vreau sa ma despart de ea ca o iubesc foarte mult. Deci cand am auzit ce o zis am inceput s aplang in hohote nu ma-i puteam mi se rupea sufletul.Eu il iubesc prea mult si nnu stiu ce sa ma fac fara el. Eu am doar 13 ani si el la fel dar stiu ce inseamna sa iubesti chiar daca voi spuneti ca astia micii nu stiu ce inseamna iubirea si el ii acum cu o fata de 17 ani si s eiubesc amandoi foarte mult. Nu suport sa-i vad asa fericitit simt ca mor ei rad si se iubesc si eu plang incontinu am incercat sa-mi gasesc pe altcineva dar na-m putut ca de fiecare data imi amintesc de el si amintirile noastre.

de cand m-am despartit de el ma uit la povesti triste de dragoste si plang si stiu ce inseamna sa iubesti si sa suferi dupa aceea prin asta trec eu acum chiar daca sunt prea mica.Ascul in fiecare zi si noapte melodia.Dj aligator -close to you prin ea imi regasesc linistea.
Nu stiu ec sa ma fac. Va rog din toata inima sa ma ajutati sfatuitima ce sa fac va rog. Promit ca dau Fundita

Răspuns Câştigător
| Rebecca a răspuns:

E trist, dar tu l-ai lasat sa plece. Tu te-ai despartit de el si el si-a vazut de viata lui, si-a gasit pe altcineva. Uite, daca vrei sa vorbim mai multe, o sa iti las un mesaj cu id'ul meu

7 răspunsuri:
| andrei a răspuns:

Eu nu stiu cum sa iti zic, dar o asa discutie nu se poara pe messenger cum te intreaba el "ma mai iubesti sau nu?" adica se vede ca sunteti niste pusti care nu au experienta si care se cred de acum cine stie ce casanove. daca el se poarta asa bine.nu mai vorbi de el.ai auzit de ralatiile "uital pe fostul' "? incearca asa ceva!

| SyMoNyKa_7276 explică:

PS:Scuzati-ma de gresilele gramaticale.Dar nu stiu ce sa
ma mai fac

| HeLps a răspuns:

Nu e de mirare... Esti panda rau... De ce te-ai despartit de el daca nu erai sigura. Doamne

| 69696969696 a răspuns:

Du-te la el si tu si spune ca il iubesti si poate ca el v-a acepta. Daca nu a aceptat du-te si gaseste pe altu si fai in ciuda. Si atunci poate ca o sa fiti impreuna. Fundita big grin

| WatchMe a răspuns:

Uita-l.ti-a facut mult rau.nu te mai uita la el pa holurile scolii.

| mihamihaa a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, stiu ce inseamna sa treci prin asa ceva
Poate daca ziceai, atuncea cand tea intrebat daca il mai iubesti, puteai zice da, si acum poate inca erati impreuna.Tot ce poti face acum e sa mai vb cu el pe mess,si poti sa-i spui asa,mai sti atuncea cand mai intrebat daca te mai iubesc,sa stii ca da te mai iubesc,cine stie,pote toate se vor schimba,daca nu mai ai curaj sa faci asta,trebuie sa gasesti un alt baiat,si cand va afla, atunci se va va gandi mai mult si ii va parea rau pentru ce a facut, succes in ceea ce faci, si ai grija de sentimentele tale, tu trebuie sa suferi pentru CINEVA CARE NU TE MERITA, SI NU STIE CAT DE SPECIALA ESTI :*

| rubiiarubiita a răspuns:

Pupusha lasa-i in pace. sa face ce vrea. el pierde tu nutongue