| Piscoteeel a întrebat:

Am o mare problema si am nevoie de niste sfaturi urgente.
Sunt clasa a 9-a la liceul Ion Creanga din Bucuresti dar am o problema. Am cazut in clasa cu prietena mea cea mai buna si cu inca un baiat ( il numim X ). Prietena mea cea mai buna este indragostita de acest baiat din clasa I-a. Au fost de cateva ori impreuna numai pentru ca lui X ii se parea demna de mila fata, asa ca a incercat si a dedus ca nu o place.
Problema mea incepe aici. Intre mine si X este o cearta continua inca de cand aveam 7 ani. Pana anul trecut nu il suportam. Efectiv persoana lui imi provoca greata. Ne certam din cele mai mici si penibile motive si amandoi avem pregatite intotdeauna replici acide unul pentru celalalt.
Anul acesta insa, nu stiu ce s-a intamplat cu mine. X isi bate joc de prietena mea; o ia in brate, o pupa, iar eu nu inteleg de ce simt cum ma cuprinde gelozia. Nu as recunoaste in veci ca il plac, dar nu stiu ce sa fac, caci simt ca am inceput sa tin din ce in ce mai mult la el.
Astept pareri si raspunsuri. Va multumesc!

4 răspunsuri:
| KiddFaraSentimente a răspuns:

Mi s-a întâmplat şi mie. Nu mă înţelegeam deloc cu un coleg şi apoi am fost împreună. Eu zic că e ceva trecător, şi oricum, atâta timp cât îşi bate joc de prietena ta, eu zic că nu ar merita să fii cu el şi să îţi şi strici prietenia cu ea.

| Wut a răspuns:

Uneori ura(sau cearta) duce la dragoste. Asteapta putin sa vezi daca chiar il placi, iar daca il placi eu zic ca ar trebui sa incerci sa nu te mai certi cu el, sau sa ii spui ca il placi.

| Piscoteeel explică (pentru Wut):

Multumesc pentru raspuns.

| LittttleMonster a răspuns:

Si eu sunt in Creanga. Poate observ ceva pe aici. Ihihi.La ce clasa esti?laughing