| DeliaCute a întrebat:

Am o mică dilemă în legătură cu primul sărut. Să spunem ca eu plac un băiat,și el da semne ca mă place adică se uita la mine,mă apăra,e gelos dar eu încă nu i-am spus personal ce simt. Cum e să săruți,cum e primul sărut și ce sentimente ai când faci asta și cum aș putea să îl sărut (adică mă duc la el pur și simplu să îl sărut)? Nu m-am sărutat niciodată,povesti-ti-mi cum a fost primul vostru sărut și ce aș putea face în situația mea.Dau funda, va mulțumesc pentru atenție!

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ar trebui să vină de la sine.

| R0R0 a răspuns:

Nu am avut un prim-sarut inca, dar pot sa iti zic ca ti se va parea scurt si frumos. Eu nu as avea curajul sa il sarut pe baiatul pe care il plac. Astept sa o faca el.

| FloriFloricaa a răspuns:

Nu cred că ai o vârstă înaintată. 12-13 ani?
Păi la mine a fost magic. Când o să vină momentul o să te doară stomacul. Faza e că trebuie să-i pripii odată să ieșiți pe drum, în parc, etc., dar singuri. Și îl întrebi ce mai face, că puneți jos (să-l lași pe el să se pună jos primul, ca să te poți pune tu aproape de el, și să-i dai de înțeles că te simți bine în compania lui) să nu faci ca și colega mea, a vrut s-o sărute, s-a panicat și i-o trântit una în nas. laughing laughing laughing la un mo! ent, când terminați un anume subiect și sunteți tăcuți uită-te la el cald și ferm în același timp, o să vină de la sine sărutul