| anonim_4396 a întrebat:

Ce senzație ai atunci când saruti?

Eu nu știu că nu am sărutat Niciodată.

Cum a fost primul sărut pentru voi?

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Aveam 14 ani. A fost interesant, o experiență inedită. Eram internat în spital, aveam hepatită. Când am ajuns în salon mai era un băiat, de 10 ani, care dormea. A doua zi dimineață am făcut cunoștință și mi-a zis că mai cheamă pe cineva să jucăm cărți. Așa că a adus o fată de 13 ani, foarte fâșneață. Și ea avea tot hepatită. Mi s-a pus pata pe ea din prima. Nu era extraordinar de frumoasă, dar m-a atras naturalețea ei, faptul că era autentică și nu avea figuri. La un moment dat, spre seară, am ieșit să ne plimbăm pe hol, stăteam la geam amândoi și mai mult ne uitam la stele, nu vorbeam cine știe ce. Apoi am mers la culcare. La un moment dat mă trezesc. Aud pași. Mă gândesc că vine asistenta să îmi facă injecție așa că închid ochii și mă prefac că dorm, poate așa scap. Pașii se opresc în spatele meu. Și mă trezesc cu niște buze peste ale mele. Am continuat să ne vedem în camera mea la cărți și la un moment dat jucam învârtitul sticlei. A învârtit-o ea și a nimerit la băiatul de 10 ani. S-a uitat ea așa la sticlă apoi a dat-o spre mine și m-a sărutat laughing Într-o seară i-am zis că vreau să dormim împreună. Fără să se întâmple ceva. Doar așa, să adorm și să mă trezesc lângă ea. Logic nu se putea, eram în spital totuși. Dar nu voiam să accept asta, mă enerva.
Mi-a dat numărul ei de telefon să o sun după ce iese și să zic că sunt un coleg. L-am notat pe un caiet. Știam că mai trebuie să stea vreo 3 săptămâni în spital. La un moment dat după vreo săptămână jumate intru în cameră și dau să mă uit pe geam. Când colo ea era jos cu ai ei, pleca. Nu și-a luat rămas bun nimic, m-a cam supărat faza asta.
Am sunat-o peste alte două - trei zile. Am zis că sunt un coleg și am reușit să vorbesc puțin cu ea. Am vorbit așa câteva zile. Dar o sunam de pe telefonul mobil al fratelui meu și ștergeam mereu numărul după ca să nu vadă. Apoi am pierdut și caietul și pauză număr. Știam doar cum o chema, Gabriela Crăciun, încă țin minte și acum.
Peste vreo 3 ani eram la masa cu întreaga familie, suntem cinci frați. La un moment dat îmi zice unul din frați că a întrebat cineva de mine. Și zic eu, cine? Îmi povestește că era cu gagica lui și cu sora ei și le arăta poze cu el. Și sora iubitei lui m-a recunoscut într-o poză. Era "primul meu sărut".

| RAY a răspuns:

Ca cand manci ciocolata

| Lioana a răspuns:

Senzatia e placuta daca si persoana cu care o faci e placuta. Cu cat sentimentele tale fata de acea persoana sunt mai puternice cu atat vei simti mai intens sarutul.

| Staind a răspuns:

A fost rece.
Apoi am ingropat-o la loc.

| AndreiWeisz a răspuns:

E o senzatie foarte placuta, excitanta.

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Nici eu. Dar nu vad nimic interesant sau uluitor in a face schimb de bale sau sa-i bagi limba altuia in gura.

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru Bisbiavatar12):

Vei vedea. De ce gandesti asa rational si superficial? Incearca sa simti, cand vei avea primul sarut vei fi intr-o alta lume, dar asta doar daca iti place de persoana cu care te vei saruta. Daca nu, nu vei simti nimic. Va fi totul irelevant.

| anonim_4396 explică (pentru Bisbiavatar12):

Dar cati ani ai? 5, 6?

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru anonim_4396):

15. Nu trebuie sa fii asa pisalog/a. La varsta mea, relatiile colegelor mele nu au durat mai mult de 6 luni, si n-as vrea patesc la fel. Asa ca pana mai tarziu stau cuminte

| anonim_4396 explică (pentru Bisbiavatar12):

Pisaloaga*sunt fata.Un sarut dupa mine nu inseamna neaparat o relatie, adica na...6 luni e destul de mult la varsta asta...si poate tu ai sa ai mai mult noroc, dar oricum nu mi se pare scarbos, si chiar e uluitor, cel putin primul sarut, daca e cu o persoana potrivita

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am zis nici eu ca mi se pare scarbos, Dar multi cred ca la 15 ani isi pot gasi persoana potrivita si pot trai pentru restul vietii, cel mai bun exemplu a fost Selly cu Magda.
Dar sa fim seriosi.

| Tiopevuz a răspuns:

Initial poate iti va displacea dar dupa ce exersati impreuna iti va placea maxim, e o senzatie placuta, e ceva intim.