| Alesia87 a întrebat:

am o mica dilema,sper sa ma ajutati cu cateva sfaturi.
Am cunoscut o fata bisexuala,a inceput sa imi placa, ba mai mult as dori sa iasa ceva mai mult decat o simpla prietenie, gen` o rel sexuala (eu nu sunt bi si nu am avut o astfel de experienta niciodata). Dilema mea este,ca nu stiu cum sa ii vorbesc,cum sa o "agat" si cum sa o alint (deoarece ii place sa domine,nu sa fie dominata).Noi vorbim foarte deschis despre orice subiect, iar ea are momente cand ma doreste-n dormitor si momente cand pur si simplu vrea sa ramanem la stadiul de prietenie.

Răspuns Câştigător
| Michiiiiiiiiii a răspuns:

Am avut si eu prietene cu situatie in care esti tu acum.
Uneia din prietenele mele a inceput sa-i placa de o fata, erau din orase diferite, si ii era frica sa-i spuna asta, stiind ca s-ar putea sa o refuze, suferea din orice, din orice prostie si era gata sa-si puna capat zilelor in orice moment, si fata respectiva era bi, am sfatuit-o sa nu ii spuna, dar fostul ei prieten a sfatuit-o sa-i spuna, culmea ca eu si el eram prieteni foarte buni, chiar atunci cand ne "certam" pe o decizie, eram pe pasu' sa fim impreuna, dar asta ne-a cam dus la ..final. Intr-un final prietena mea i-a spus fetei ca o place. dar nu a fost total reciproc.
Concluzie: spune-i clar ce simti pentru ea, spune-i ca nu vrei sa suferi dupa ea, intreab-o daca vrea sa fie cu tine, lamuriti dracu' lucruriile!
Mult succes!

| Alesia87 explică (pentru Michiiiiiiiiii):

Vorbim foarte deschis despre aceste lucruri.I-am spus de n ori, iar ea a fost de acord, insa are momente cand nici nu ma baga in seama cu zilele (noi vorbim foarte des la telefon cu orele, prin sms-uri, cat si pe mess - insa in ultima vreme nu mai vorbim asa de des) big grin oare o vrea cu adevarat?!

| Michiiiiiiiiii a răspuns (pentru Alesia87):

Trimite-mi mesaj cu id-u tau, si vom vorbi acolo happy.

| Alesia87 explică (pentru Michiiiiiiiiii):

Sper ca ai dat add

| Michiiiiiiiiii a răspuns (pentru Alesia87):

Am spus ca un mesaj, da' in fine :d.

| Alesia87 explică (pentru Michiiiiiiiiii):

Nu pot da mesaj, sunt junior big grin

17 răspunsuri:
| SentimentalConsil a răspuns:

M-a invatat un prieten bun de pe TPU ca de fiecare data cad raspund la o intrebare sa ma uit la profilul userului care a postat intrebarea respectiva, vazand ca tu de-abia te-ai logat mi se pare ca faci misto sau este o provocare din partea stim noi cuiwinking

| Alesia87 explică (pentru SentimentalConsil):

Hmm...mi-as fi dorit sa fie "la misto" sau "o provocare din partea stim noi cui", insa nu este nici una dintre aceste variante sad Chiar sunt intr-o dilema si nu stiu ce sa fac, imi pun mii de intrebari insa nu gasesc nici 1 raspuns, incerc sa inteleg aceasta situatie insa ma simt depasita...si toate astea din cauza ca nu stiu practic cum sa abordez exact problema, nestiind cum sa ma comport, vorbesc cu o tipa bi pentru a o nu supara si de a ii trezi interesul pentru mine mai mult decat pentru o prietena.

| Azµre a răspuns:

Kinky

| defibrilator a răspuns:

Spune-i in fata e vrei, daca te place o sa accepte

| Alesia87 explică (pentru defibrilator):

I-am spus happy Am discutat de foarte multe ori pe acest subiect, insa dupa cum am spus si mai sus, azi vrea, maine se suceste.Eu vreau un sfat care sa ma ajute sa accepte fara sa se razgandeasca sau sa existe "POATE"! happy Nu vreau relatie(nici ea nu doreste asta), ci doar bune prietene, care din cand in cand sa existe si implicatie sexuala.

| Mell1321 a răspuns:

Atunci nu fi cateaua/catelul ei, adica o data te vrea si tu te duci repede, si maine nu te vrea si te respinge si tu "suferi", arata-i si tu cine e sefu un pic. Nu lasa totul dupa ea.

| Alesia87 explică (pentru Mell1321):

Problema este ca nu ne cunoastem personal, suntem din judete diferite. Urmeaza sa ne intalnim, insa doar ca prietene.Mie una mi-a cazut tipa cu tronc happy si vreau sa o am, macar pentru 1 noapte.As vrea sa fiu "cateaua ei" macar pentru o seara, pentru a experimenta ceva nou, deoarece numai cu ea as putea face asta. (ea fiind bisexuala, eu neavand o astfel de experienta). straight face

| Alesia87 explică:

Am incercat sa iti trimit mesaj cu id-ul meu, insa statutul meu de "junior" nu imi permite acest lucru.Astept sa imi dai mesaj cu id-ul tau.

| Alesia87 explică:

Pana acum nici un sfat bun sad Eu chiar vorbesc serios si am nevoie de ajutor! Va rog, Help ME!

| Alesia87 explică:

HELP ME! crying Fetelor (lesbi, bisexuale) ajutati-ma!

| creatza1 a răspuns:

Si eu caut o fata bi big grin blue.angels8 (sunt fata big grin) da'mi add pliz si restul fetelor care sunt bi big grin

| csebuiet a răspuns:

Si eu dau cereri de prietenie dar nu merge sa trimit id-ul.De ce?
Si eu sunt bisexuala si vreau sa iau legatura cu persoane ca mine dar nu merge, nu gasesc