| Mazarro a întrebat:

De cateva zile tot vorbesc cu o fata la telefon, mess, msg.si am inceput sa ma 'atasez' de ea... dar mi-e frica sa nu ramanem doar la stadiul de prieteni In fiecare zi ma suna, o sun. vorbim 1-2 h pe zi.am stabilit sa ne si vedem odata, si a fost de acord, dar imi este frica sa nu ramanem doar la stadiul de prieteni, pentru ca m-am atasat foarte mult de ea, avem aceleasi gusturi, practic NE POTRIVIM! Eu unul chiar mi-as dori sa am o relatie cu ea pentru ca este exact genul meu. Voi ce parere aveti... oare ar dori sa fim impreuna sau doar sa ramanem prieteni?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Poate te place. Daca nu, te considera doar o companie foarte buna pentru vorbit. Depinde de ea. Eu zic sa-i marturisesti ca o placi, si sa o intrebi daca sentimentul este reciproc. Daca este, numai ramane decat sa o intrebi daca ar vrea sa fie cu tine.
Succes!

| fluturas a răspuns:

Probabil ca dupa ce o sa va vedeti o sa isi doreasca sa fiti impreuna dar nu cred ca o sa-ti spuna, poate o safie si frica sa nu se destrame prietenia dintre voi
va intalniti si o sa vezi happy oricum noi nu avem de unde sa stim sigur big grin

| Graphee a răspuns:

Bună Mazarro,
Întâlneşte-te cu ea, vorbeşte deschis, cum ai vorbit până acum la telefon, messenger şi aşa mai departe. Întreab-o dacă vrea să fie prietena ta, cu frica nu rezolvi nimic. Dacă nu vrea, atunci bucură-te cu prietenia ei, vei găsi tu şi pe altcineva care să îţi fie combatibilă.

Numai bine.

| MeGhosta a răspuns:

Pai profita de faptul ca o sa va vedeti si o sa vb cu ea.pe la sfarsitul zilei o intrebi ce parere are despre tine [nu o iei din prima daca te place.] si vezi ce spune iar apoi ii zici ce crezi tu despre ea si al sf propozitiei zici asa : "as avea o sansa la tine?" zambind...Si vezi ce spune...Asta este cam cea mai buna replica de a aborda o fata. Succes.

| OoOlivia a răspuns:

Eu cred ca daca va intelegeti asa bine, aveti aceleasi gusturi si aveti lucruri in comun.ar putea fi ceva.insa trebuie sa fii atent daca ea isi doreste mai mult decat o relatie de prietenie, si asta iti poti da tu seama din discutiile cu ea.bate si tu un apropohappyDaca tu simti ca puteti fi impreuna, atunci e cazul sa faci ceva.ea poate nu are curajul fiind fata, sau poate se asteapta de la tine sa faci primul pas.

| dydyx_8055 a răspuns:

Ce dragut! desigur ca ar vrea! Va doresc sa fiti impreuna, si sa va iubiti!love struck

| eoLAURA_2732 a răspuns:

Poi in primul rand ar trebui sa iesi cu ea ...ai vazut-o km arata? daca da ke iti mai sta in kale? invit-o la un suc big grin big grin