| iAngel a întrebat:

Sunt cu o fata de 4 luni, recent m-a dezamagit era nervoasa dintr-un motiv care i-au bagat prietenele ei invidioase in cap, iar la nervi mi-a spus multe lucruri care m-au jignit.Am iertat-o i-am mai dat o sansa, dar nu mai simt ca o iubesc cum o iubeam inainte. ce pot sa fac? Sincer tin la ea, si as vrea sa o iubesc ca inainte, dar imi este oarecum teama sa nu mai patesc la fel, s-a luat dupa cateva invidioase si s-a ajuns unde au vrut ele, nici macar nu m-a lasat pe mine sa ii explic inainte sa inceapa sa ma jigneasca, iar in ziua urmatoare i-am explicat eu situatia i-am deschis ochii si a vazut ca este ca mine, nu i-am gresit niciodata fetitei asteia dar ea. m-a ranit prin cuvintele spuse la nervi.
Acum am un sentiment pe care nu il pot descrie. parca timpul sta in loc. sunt suparat. sunt trist. nu stiu ce sa fac.
Am iertat-o si suntem impreuna, dar de ieri vorbim doar prin smsuri, si nu prea mai vorbesc asa mult cu ea nici prin smsuri(inainte vorbeam la tel dimineata cate 2-3 ore si seara de la 8 pana la 12 pana adormea la telefon) era asa frumos.
Cand ne vedeam in fiecare zi si ne tineam in brate, ne sarutam, eram cei mai fericiti. nu stiu ce s-a intamplat. de cand mi-a spus vorbele alea, ca nu am iubit-o niciodata si ca totul a fost doar o obsesie pentru mine, m-a durut. nici nu stiu daca o mai pot iubi cum o iubeam inainte.ca sa nu mai imi spuna iar vorbele astea, sa pun suflet si pe urma sa ma intoarca imediat. ce as putea sa fac? Sa fiu iar fericit alaturi de ea? Cum as putea trece prin pasa asta proasta. cum as putea sa imi revin? Vine si ziua indragostitilor si nu cred ca o pot vedea din cauza frigului si zapezii mari, liceul este inchis, este foarte frig. sper sa se opreasca sa ninga, sa pot sa merg la ea sa o vad(cred ca este singurul lucru care imi va aprinde iar focul pasiunii), of. ce as putea face?

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Esti doar dezamagit, crede-ma!

O sa-ti treaca.Asa realizezi si tu ca a iubi implica si multa bataie de cap.E femeie, e mai impulsiva... iart-o!

Toate femeile sunt geloase si certarete de fel.Tu nu mai pune la suflet tot!

Mergi mai departe si nu uita ca iubirea se intretine cu greu!

| dezeubby a răspuns:

Fratee e doar o fata, nu trebuie sa fi trist pentru chestiile astea... fi sigur ca la nervi va face la fel asa ca dai papucii si cauta pe alta

| RetardedRacoons a răspuns:

Faptul ca postezi aici e dovada ca-ti pasa dar te victimizezi ca o muiere. Cand o sa gresesti tu o sa te rogi de vaca sa te ierte.
Ce copii sunteti sa moara familia mea iar!

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru RetardedRacoons):

Frate respect pentru tine.Esti scurt si la obiect. Spui adevarul asa cum trebuie spuswinking.

@ iAngel sa-ti intre bine in cap ce o sa-ti spun acum.Ea nu te respecta, te ia de fraier si e o imatura.Tu nu trebuie sa stai langa o asa... specie de fata.Las-o frate...Fa-i cel mai amar sf valentin si las-o fix in ziua aia.Sa simta ce e aia durere.Nu fi prostul ei ca o sa te vada toti asa.Peace.

| iAngel explică (pentru DirectDinBerceni92):

Asa m-ar tine minte toata viata ei, dar inca o iubesc(cel putin asa cred) pe moment ea se comporta ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru iAngel):

Iubirea trece si vine, nu e nevoie s-o daruiesti cuiva care nu merita.Eu cred ca ai un motiv destul de bun in care sa-i tragi o teapa de zile mari(cea cu sf valentin) si daca eram in locul tau asta faceam.Nu ea e cocosul in relatia asta ci tu.Tu esti barbat, tu trebuie sa iei atitudine.Ti-a vazut punctul slab si il exploateaza. Daca tie iti convine asa...nu mai am ce spunelaughing

| crisscreata a răspuns:

Spune-i ca te a deranjat faptul ca te a jignit si tot ce ai face trebuie sa fi foarte deschis cu ea...o fi spus la nervi si poate ca nu si a dat seama ce vb nici ea si poate regreta. Ziua indragostitilor este un prilej foarte bun pentru voi dar trebuie sa ajungi la ea orice ar fi, spui si uh ce sentimente ai pentru ea si vei vedea k lucrurile se vor schimba intre voi...