| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, am avut o relatie cu o fata 2 ani,toate buna si frumoase au mers un timp,o iubeam,ma iubea,totul era minunat,dar a fost o zii in care cineva mi-a spus anumite chestii despre ea,care trebuia sa mi le spun de la bun inceput chiar daca erau legate de trecut, treceam peste, dar chestiile astea le-am aflat dupa 1 an si mai prost si urat,si distrus m-am simtit cand am aflat de la altcineva,ideea ca de atunci eu ma schimbasem radical,adica nu mai puteam avea incredere in ea,ma purtam urat cu ea,ii vorbeam urat,o jigneam,ne certam zilnic din orice prostie,dar nu o puteam lasa pentru ca o iubeam,dar ura aia era prea puternica,nu ii mai aratam ca o iubeam si tot continuam cu comportamentul, dar nu o paraseam pentru ca O IUBEAM, pana acum 1 luna cand ea nu a mai vrut sa fie cu mine,de exemplu de craciun a fost la mine,a fost totul ok,dar ne-am certat cand a trebuit sa plece acasa,din cauza ca vrea sa ramana la mine pana dupa anul nou,dar eu i-am zis sa-i dea un sms la taicasu ca ramane la mine, nu a vrut si ne-am certat, si m-a lasat fix in ziua de anul nou pe 31 decembrie, faza e ca eu m-am schimbat de vreo 3 luni,nu ii mai vorbesc urat,incerc sa-i arat cat de mult o iubesc,dar pe ea nu o intereseaza, de exemplu la telefon nu ma suna, trece 2 zile, dar a 3-a ma suna,pe facebook ce mai vorbim,azi i-am zis cand ne intalnim sa discutam ultima oara,ca eu vreau sa ma retrag definitiv din viata ei,adica sa nu mai poate da de mine,ea mi-a spus,,spune-mi despre ce e vorba sa stiu daca ma deranjez,sau are rost,, i-am zis,,in mare parte despre noi doi,, apoi ea m-a luat in ras si mi-a zis,,nu mai exista noi doi,, si pana la urma a zis ca ne intalnim sa vorbim,dar eu vreau sa ne intalnim sa-i spun toate greselile mele,si sa-i zic ca m-am schimbat,si ca ea e femeia vietii mele,si sa o intreb daca vrea sa mai reluam relatia,acum nu stiu ce sa mai fac o vreau inapoi pentru ca o iubesc enorm de mult,astept raspunsuri, sfaturi, orice m-ar putea ajuta sad... rog seriozitate! :-

Răspuns Câştigător
| DiazAndreea a răspuns:

Ai facut o mare greseala ca nu ai vorbit cu ea atunci, totul ar fi trebuit sa ramana in trecut, chiar daca te-a deranjat aveati o relatie si intro relatie trebuie sa fie comunicare. spune-i ce ti-a zis acea persoana si ca de atunci te0ai simtit prost si ca de asta te-ai comportat urat si spune-i ce smti ca o iubesti si ca a trecut acea perioada.
daca ea nu ti-a dat niciun motiv ca sa te porti urat si ti-a demonstrat ca te iubeste de ce te-ai incapatanat sa te increzi in alte persoane si sa traiesti cu trecutul?
arata-i cat de mult o iubesti! du-te la intalnire cu un trandafir neambalat si spune-i ca o iubesti ca iti este dor de ea, ca vrei sa va reluati relatia.
cateodata o femeie daca nu ti-a gresit in relatie si i-ai gresit tu uita greu.

| anonim_4396 explică (pentru DiazAndreea):

I-am spus asta,i-am spus motivul schimbarii mele,dar ea tot continua sa nu mai imi dea atentie,nici nu vrea sa ne mai impacam,nu se merita,nu are rost,sunt nefericita,plang cand sunt cu tine,am incercat sa te iert, dar mereu imi intra in cap cum te purtai cu mine, asta mi-a zis ea, sper cumva sa-i deschid ochii sigh si sa-i arat, si sa vada ca intr-adevar m-am schimbat...

| DiazAndreea a răspuns (pentru anonim_4396):

E greu.dar nu e este imposibil continua sa incerci si sa fii la fel, sa nu iti schimbi comportamentul

11 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Deci,nu stiu cum sa te numesc.Te-ai luat dupa vorbele lumii,vorba aia,ce te intereaza pe tine trecutul ei,frate,din moment ce era in regula cu tine si te iubea.Te-ai gandit ca, poate nu era adevarat sau si daca era, poate era ceva de care voia sa uite.Tu ce ai facut? te-ai purtat naspa de tot cu ea si acum ceri iertare pentru ca o iubesti, eu in locul ei daca stiam de ce te-ai purtat asa, acum te trimiteam sa discuti cu persoana care a bagat vorbe intre voi.Vezi,intotdeauna vedem ce am pierdut cand e prea tarziu.Ea poate se gandeste ca nu mai are rost din moment ce i-ai aratat cat o respecti si o iubesti, prin faptele din ultima vreme impreuna.Acum lupta(daca mai ai pentru ce)si sa ii spui motivul pentru care te-ai purtat asa.
Sa iti zic un adevar? chiar daca nu te cunosc si habar nu am cine esti,din comportamentul tau fata de ea, ma gandesc ca si daca v-ati impaca, te vad in stare sa ii scoti ochii(chiar daca nu a fost adevarat ce ai aflat, atata timp cat nu sti varianta ei), la fiecare cearta cat de mica.
Sa fi sincer cu ea!

| johnyboy a răspuns:

Dar pana la urma ce a facut de te-ai comportat asa? te-a inselat sau ce? sa ne putem da seama de ce nu te-ai putut stapani s-o urasti in clipele alea

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Poate e prea tarziu ...trebuia inca de cand ai aflat sa vb cu ea

| stark47 a răspuns:

Si ea a facut o greseala ca nu ti a spus, insa si tu ai dus o la extreme.comunicarea e cheia succesului oricarei relatii, cand te deranjeaza ceva, nu tipa la ea/el, explica-i de ce te enerveaza, va intelege.si asa treci peste aceste certuri

| soricelulRulz a răspuns:

Explicai dc te-ai comportat asa cu ea si cereti scuze... spune-i tot, tot ce crezi acum despre ea si tot ce ai simtit in acele momente cand ai auzit.....alta varianta nu ai, Bafta, si totusi va fi k ati avut o relatie de 2 ani, 2 ani nu se uita asa usor

| MariaIurascu00 a răspuns:

Pai.nu inteleg ce vrei de la noi? e bine sa te duci sa vorbesti cu ea. eu zic sa nu va despartiti, ea te iubeste, tu o iubesti.THE END

| anonim_4396 explică (pentru MariaIurascu00):

Ea a zis ca nu mai ma iubeste, ca nu mai exista noi doi, ca e mai fericita singura, si nu vrea sa mai reluam nimic de la inceput, a spus ca este foarte bine singura si e fericita.

| anonim_4396 explică (pentru MariaIurascu00):

Ea spune ca nu mai ma iubeste, ca ii este foarte bine singura, e fericita si foarte bine singura, ca nu mai o intereseaza o relatie cu mine...

| NanaForever a răspuns:

Probabil nu ti-a spus de trecutul ei, pentru ca nu vroia sa si`l aminteasca si vroia sa treaca peste, iar tu nu trebuia sa te comporti asa cu ea.Tu pute`ai sa te gandesti la prezent si la viitor ..nu la trecut. Acum incearca sa vorbesti cu ea, ar fi singura modalitate, dar gandeste`te foarte bine ce ii vei spune, pentru ca un cuvant poate strica tot.