| maria65 a întrebat:

Am o mica problema sunt cu un baiat de cateva zile si el vrea mai mult de la mine avand 18 ani.Cum sa ii spun ca nu vreau sa fac dragoste cu el fara sa se simta prost? P.S eu am 16 ani

Răspuns Câştigător
| CristianGrigor1986 a răspuns:

Felicitari pentru atitudinea luata.mai rar asa ceva! lasa-l pe 'john' in pace si asculta la ce-ti voi spune : EL NU ARE DREPTUL SA-TI CEARA SA FACI SEX CU EL DUPA DOAR CATEVA ZILE! mascul, mascul - da decenta? ca sa nu uitam de faptul ca teoretic esti minora si daca spui cuiva ca s-a culcat cu tine, infunda puscaria pentru viol.nu vad de unde pretentiile astea dupa doar cateva zile? spune-i frumos sa astepte, iar el daca accepta bine daca nu spune-i 'te pup - papa!' si nu te mai uita inapoi.un astfel de specimen nu merita atentia ta.

| Jony123 a răspuns (pentru CristianGrigor1986):

Nu viol, ci corupere de minoriwinking e o diferenta dar cam tot pe acolo e pedeapsa, parca thinking

| CristianGrigor1986 a răspuns (pentru Jony123):

Ai dreptate.Mersi pentru corectie.Ai funda de la mine big grinbig grinbig grin Cat despre brigaela -du-te fata si te culca.Ca de obicei esti total pe langa subiect.Arata-mi mie vreun jurnal de medicina sau de psiho autorizat si cu reputatie in care sa scrie ca aia e varsta normala la care sa-ti incepi viata sexuala.N-o sa gasesti asa ceva! Unii nu-s pregatiti nici la douaj de ani...Asa ca ciocu mic si capu la cutie!

| Brigaela a răspuns (pentru CristianGrigor1986):

Am zis varsta minima, asa ca ideea ta ca altii nu sunt pregatiti nici mai tarziu, nu ma contrazice. Ar trebui sa verifici care este intervalul de varsta in care se produce rotatia colului uterin si metplazia jonctiunii scuamo-cilindrice. De asemenea, verifica factorii de risc pentru cancerul de col uterin, ca sa vezi acolo ca inceperea precoce a vietii sexuale este la loc de frunte.
Cat pentru restul limbajului, sa-ti fie rusine!

| CristianGrigor1986 a răspuns (pentru Brigaela):

Nu mi-e rusine chiar de loc! Ai dreptate in privinta schimbarilor biologice si fiziologice...Asta nu inseamna ca esti pregatit dpdv emotional si psihic.Un copil poate de la 2-3 ani sa tina un cutit in mana dar asta nu inseamna ca stie si sa-l foloseasca corect.Cat despre limbaj...pas! Nu am chef si nici timp sa ma contrazic cu 'specialistii'

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai doar 16 ani, nici un barbat normal la minte nu s-ar gandi sa iti propuna sex inainte de 17 ani si jumatate (varsta minima la care o femeie isi poate incepe viata sexuala, din punct de vedere medical). Deci cred ca nu e cazul sa-ti faci griji, cu siguranta nu-ti va cere mai mult inca o vreme buna. daca o va face, aminteste-i doar aceasta limita medicala si gata, va intelege

| neutrino a răspuns:

Baiatul este major si stie ceea ce isi doreste de la o relatie. Daca tu ai crezut ca el se multumeste numai sa-ti sarute ochii tai frumosi, te-ai inselat.

| Alcyon a răspuns:

I-o spui direct si gata, desi... daca dupa doar cateva zile iti cere asta, e cam clar ce urmareste. Inca una pe lista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca te-ai nascut baietel. Nu o va lua ca pe o ofensa personala, cu siguranta.

| tpubv94 a răspuns:

Spune-i direct si nu pierde timpul. Daca nu ii spui, poate vei ceda. Vorbeste serios cu el si spune-i de ce nu vrei, nu esti pregatita de exemplu, sau ce motiv ai tu. Nu il lua cu abureli, spune-i direct. Daca nu ai de gand sa o faci cat de curand, nu-i spune ca vrei sa mai asteptati putin, ca pentru baieti putin poate insemna o saptamana...

| ionutboss08ia a răspuns:

Pfff... de cateva zile zici pai bine si ai incredere in el vrea sa fie cu tine, nu stiu persoanele astea nu prea gandesc domnisoara trebuie sa ai incredere in el; ca sa faci dragoste cu el intelegi ....gandeste un pic uite nr meu poate te mai pot ajuta cu cv 0753839806 john